Jágr, Plekanec, Koukalová a další sportovci podpoří výtvarným uměním handicapované děti

„Předměty charitativní aukce jsou sošky dřevěných slůňat ve velikosti 50×35 cm, které pro nás zhotovil Jiří Soubusta a na kterých se následně výtvarně vyjádřili vybraní čeští olympionici. Můžete tedy získat slůně pro štěstí například od Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Gabriely Koukalové, Petra Koukala, Evy Samkové, Miroslavy Topinkové-Knapkové nebo Jana Železného,“ vysvětluje ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.


Charitativní aukce probíhá ve spolupráci s Českou olympijskou nadací, jejímž posláním je pomáhat ve sportu dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a dětských domovů. Patrony nadace jsou medailisté z Vancouveru, Londýna a Soči. Prezidentem je trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný. Připravovaná aukce podpoří například čtrnáctiletého Romana Svobodu, jehož bratr trpí vážnou a vzácnou nemocí, v jeho oblíbeném veslování či Moniku Valachovou, která je po těžké autonehodě upoutaná na invalidní vozík.

Prostředky jsou určeny na nákup speciálních sportovních pomůcek

„Výtěžek z aukce je určen dětem, které jsou díky zdravotním nebo sociálním handicapům ve sportu značně omezeny, ale i přesto jim jejich onemocnění lásku ke sportu nevzalo. Chceme je v jejich snažení podpořit a za vybrané peníze pořídit speciální sportovní pomůcky jako monoski, handbike, sladge, sportovní vozíky pro basketbal, stolní tenis a další,“ přibližuje Maria Křepelková.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a projekt Srdce dětem.

Více informací naleznete na www.zivotdetem­.cz.