Jak zhubnout po porodu?

Obětujme čas, ale výsledek bude stát za to!

Určitě se shodneme na tom, že s miminkem přichází zodpovědnost, nedostatek spánku a minimum volného času. Nejednou se ovšem ukázalo, že pokud nevypadáme nejlépe, tak se nejlépe ani necítíme. Nikdo nečeká, že se žena týden po porodu zablýskne ve společnosti ve stejné formě jako dříve a čekat byste to neměly ani vy. Naopak si musíte uvědomit, že holt něco obětujete a nějaký čas vám to zabere.

  • Jezděte na bruslích. Mezi problémové partie patří bezesporu stehna a zadeček. Nemusíte ovšem zoufat. Na další procházku s kočárkem nazujte kolečkové brusle, vezměte kamarádku a můžete vyrazit. Pokud na brusle není vhodné počasí, přihlaste se s miminkem na plavání pro děti. Nejen že jej tak naučíte pozitivnímu vztahu k vodě, ale navíc budete mít nějaký pohyb.
  • Využívejte času u televize. Pokud jste zvyklé koukat každý večer na zprávy nebo na seriál, využijte tohoto času třeba ke kardio cvičení. Obyčejný rotační disk nebo pás na běhání vyžaduje minimum pozornosti a soustředění a garantujeme vám, že se vám bude poté mnohem lépe usínat. Mimochodem spánek a jeho kvalita je jedním z nejdůležitějších aspektů psychické a fyzické kondice.
  • Hlídejte si stravu. Ač máte pocit, že byste nejraději snědly celou krávu, zkuste dodržovat alespoň základní zásady zdravé výživy. Nikdo vám nebude vyčítat kousek čokolády nebo řízek, ale pamatujte, že nic se nemá přehánět. Pokud byste ovšem pořád jedly jen sladkosti, pamatujte, že to nejste vy, ale vaše tělo žadoníc o sacharidy. Potom navštivte odborníka, který vám poradí alternativní potraviny, které vám sacharidy doplní. Nedojídejte po dětech!
  • Naučte se cvičit s vlastní vahou. Pokud nemáte čas chodit do posilovny, není to vůbec na škodu. Naopak cvičení s vlastní vahou, pokud ho provádíte poctivě, je nejúčinnější a můžete ho provozovat doma. Většinou vám postačí takové pomůcky jako židle či plné plastové láhve, a ty najdete v každé domácnosti

Nevzdávejte se

I když máte pocit, že nemáte sílu na další výdej energie, vězte, že za výsledky budete ve finále rády. Určitě nejste první a poslední, kdo se s přebytečnými kily navíc potýká. Motivaci a inspiraci můžete najít na www.zjv.cz u dalších maminek, které se jako vy chtějí cítit fit. Jedna z nich je i známá herečka a zpěvačka Marta Jandová, která vás jednoduchým cvičením provede ve videu natočeném ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, jež skrze svůj projekt Zdraví jako vášeň pravidelně vydává rady a tipy týkající se právě i mateřství. Není tedy potřeba panikařit, nejste na to samy.