Kalendář GERnétic pro Nadační fond Rozum a Cit

Kalendář má formát A3 na šířku. Obsahuje titulní stranu, 12 barevných fotografií pro každý měsíc, informační list a bílá kartonová záda. Každý měsíc vám tyto nevšední fotografie připomenou krásu přírody v různých ročních obdobích. Pověsit si kalendář na zeď můžete jednoduše díky spirálce s háčkem. Nástěnný kalendář „Příroda v detailech" v limitované edici si můžete zakoupit za cenu 199 Kč vč. DPH. Objednat jej lze výhradně u společnosti GERnétic na info@gernetic.cz nebo na tel. 235 325 659. K ceně kalendáře bude připočítáno poštovné + balné 110 Kč. Kalendář zasíláme PPL.
Zakoupením nástěnného kalendáře uděláte radost nejen sobě, ale především dětem z pěstounských rodin, které se tak v rámci projektu vzdělávání budou moci zúčastnit fotografického kurzu.
Děkujeme vám.

Johanka o sobě

Autorkou fotek nástěnného kalendáře pro rok 2014 je Johanka Přibíková, která si díky kosmetice GERnétic a svému tátovi splnila svůj sen. Chce nejen pomoci, ale zároveň inspirovat děti z pěstounských rodin, kterým pomáhá Nadační fond Rozum a Cit, že i pro ně je tento koníček, tedy fotografování realizovatelný/do­sažitelný.

Jak jsem se dostala k fotografování

Jmenuji se Johana Přibíková a je mi 18 let. Díky tátovi, který je výtvarně nadaný, jsem se s uměním v různé podobě (kreslení, fotografování, tvorba) setkávala od malička. Trénovala jsem si fantazii, protože jsem chtěla také tak hezky a nápaditě kreslit jako on. S kreslením to u mě moc nevyšlo a tak přišlo na řadu fotografování, což byl další tátův koníček. On sám měl zrcadlovku Pentax na film a byl schopen profotit třeba 15 filmů za jednu dovolenou. V sedmi letech mi začal táta půjčovat starší foťák, kterému jsme říkali „sluníčkomráček". Když jsem totiž chtěla něco vyfotit, musela jsem nastavit i prostředí (symbol sluníčka, mráčku…), ve kterém jsem hodlala fotku pořídit. Většinou jsem fotila s tátou během prázdnin, i proto, že jsem neuměla vyměnit film. O kvalitě fotek ale radši pomlčím.
Ve 12 letech jsem dostala svůj první fotoaparát. Byl to klasický kompakt. Nadšená jsem běhala po zahradě a fotila vše, co se dalo. Tenkrát jsem objevila tzv. makro-focení. Snažila jsem se zachytit detaily květin a úplně nejlepší bylo, když po té květině lezl brouček.
V pubertě mě zajímali spíš kluci, a kdybych měla říct, jestli jsem něco fotila, tak asi sebe před zrcadlem. K „uměleckému focení" jsem se vrátila v 16 letech. Našla jsem totiž spojence, který mi pomohl. Byl a je to můj nejlepší přítel. Myslím si, že je fajn mít někoho, s kým se můžete poradit a kdo sdílí vaše nadšení pro věc.
Od té doby se snažím fotografování porozumět i po technické stránce. Fotím zrcadlovkou Nikon.
Chtěla bych vyjádřit podporu mladým fotografům. Myslím si, že fotografovat může opravdu každý. Záleží na tom, jak jste zapálení pro věc a jak moc chcete dosáhnout výsledku.
Hlavní je být se svými fotografiemi spokojen a při fotografování se bavit.
Srdečně Johanka

Kosmetika GERnétic

Francouzská přírodní kosmetika GERnétic poskytuje komplexní systém špičkové péče o obličej, poprsí a tělo. Je určena pro profesionální práci kosmetiček, lázní a wellness studií a následnou každodenní domácí péči o pleť. GERnétic nabízí individuální řešení pro každého zákazníka. Společnost Mgr. Ladislav Kavan – LK Servis, generální zastoupení francouzské kosmetické značky GERnétic pro ČR a SR, působí na českém trhu již od roku 1996. Konkrétní projekty Nadačního fondu Rozum a Cit podporuje GERnétic od roku 2008. Více o kosmetice GERnétic na www.gernetic.cz

Nadační fond Rozum a cit

Hlavním posláním Nadačního fondu Rozum a Cit je zajištění spokojeného života opuštěných dětí uprostřed rodiny a všestranná podpora náhradní rodinné péče.
Již 16 let pomáhá Nadační fond opuštěným dětem a náhradním rodinám, které jsou pro mnohé děti z ústavů jedinou šancí, kdy mohou svoje dětství a dospívání prožít v náhradní rodině. Opuštěné děti potřebují bezpečí, vidí vzory chování matky, otce, sourozenců, od útlého dětství se vyvíjí citové pouto k jinému člověku a to je ten největší vklad do dalšího samostatného života těchto dětí. Opuštěné děti potřebují náhradní rodinu a pěstouni jsou šance na nový život.
Snaha zajistit opuštěnému dítěti bezpečný domov se dotýká všech členů náhradní rodiny a má tedy vliv na jejich vztahy. Pěstouni tak připraví děti do samostatného života. Podporují pozitivní vývoj dítěte, jeho psychické uzdravení, starají se o jeho vzdělávání a začlenění do běžného života, a tak zamezují sociálnímu vyloučení dítěte. Pěstouni se stávají většinou na mnoho let a někdy i na celý život nejbližšími lidmi těchto dětí. Nadační fond Rozum a Cit podporuje náhradní rodiny, finančně, materiálně a pořádá akce pro celé náhradní rodiny. Pěstouni jsou obyčejní lidé s výjimečnými schopnostmi a zaslouží si uznání a podporu nás všech.
Více o Nadačním fondu Rozum a Cit na www.rozumacit.cz

/Na snímku titulní strana nástěnného kalendáře GERnétic pro Nadační fond Rozum a Cit, autorka fotografií Johana Přibíková/