Knižní novinky: Nakládané dobroty a kuchařka pro úplné začátečníky

Matthias F. Mangold: Vařit dokáže každý

Rádi byste něco uvařili, ale vaření vás vždycky spíš děsilo? Máte doma spoustu kuchařek, ale nerozumíte tomu, co znamená osmažit cibulku dorůžova nebo obalit maso v trojobalu? Pokud je to tak, potom vám kniha Vařit dokáže každý změní život! Recepty jsou vystavěné na jednoduchých základních principech, od kterých se můžete odrazit ke složitějším receptům. Princip zapékaných brambor, princip dušené pečeně, princip zeleninového kari či princip vídeňského řízku – každý z nich jednoduše pochopíte a konečně samostatně uvaříte! Recepty jsou pro větší přehlednost doprovázeny i odkazy na videa, která vám pomohou na vaší cestě za ovládnutím kuchyně.

Vychází 26. 9. 2017, nakladatelství Esence, 336 stran, cena 499 Kč.

Daniela Turecká: Nakládačka na věčné časy

Ať už býváte občas naloženi všelijak, mít v lednici naložené zásoby se vždycky vyplatí. Nakládané dobroty uzavřené do sklenic jsou gró této netradiční kuchařky. Sýry, uzeniny, zelenina či bylinky dokážou dodat nejrůznějším pokrmům ten správný švih a často poslouží i jako samostatná chuťovka k vínu či pivu. Daniela Turecká má s nakládáním bohaté zkušenosti, a to nejlepší ze svých tajných tipů, které se stanou vašimi stálicemi, vám přináší v této knize. Vyzkoušejte například nakládané marinované tofu, hermelín se zahraničním šmrncem nebo pořádně pikantní chilli mix a nebojte se ani nakládání masa – jediné sousto vás okamžitě přesvědčí a sami poznáte, že do sklenice se dá uzamknout takřka všechno.

Vychází 26. 9. 2017, nakladatelství Esence, 168 stran, cena 299 Kč.

Soutěžte s námi o jednu z kuchařek

Pět vylosovaných se může těšit na jednu z kuchařek od Daniely Turecké nebo Matthiase F. Mangolda. Stačí správně odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku:

Jaké je správné pořadí trojobalu?

  1. strouhanka → vajíčko → mouka
  2. vajíčko → mouka → strouhanka
  3. mouka → vajíčko → strouhanka

Správnou odpověď zašlete do 31.10.2017 na email soutez@npmedi­a.cz. Do předmětu e-mailu uveďte NAKLÁDAČKA.