Maminky a jejich sociální síť

Sdílejte své zkušenosti s ostatními maminkami

Na babyplánu si uživatelka vytváří svůj profil, na kterém může sledovat příspěvky dalších svých oblíbených uživatelek nebo sama publikovat fotky, příspěvky a články. „Výhodou babyplánu oproti facebooku je však jeho zaměření na těhotné ženy a maminky s malými dětmi. Uživatelky se mohou zeptat ostatních maminek na jakoukoli otázku a získají odpověď od žen, které byly nebo jsou ve stejné životní situaci. Vše mohou publikovat buď veřejně, nebo jen pro své oblíbené uživatelky, případně jen pro ty registrované na Maminkám.cz,” říká autorka projektu Irena Řehová.

Vkládání příspěvků a článků je navíc možné víceméně anonymně (uživatelky vystupují pod přezdívkami), a tak je možné řešit intimní otázky či věci prozatím tajené před přáteli nebo rodinou. Vložený obsah je pod kontrolou uživatelky, příspěvky nebo články je možné kdykoli upravit nebo zcela smazat. Zároveň ale stejně jako v diskuzním fóru, bude i babyplán pod dohledem administrátorky, která bude řešit případné spory a mazat nevhodné příspěvky.

První pomoc i na mobilu

Babyplán je jako webová služba dostupný na všech zařízeních a ve všech prohlížečích. Speciální péči dostala mobilní verze babyplánu, protože mladé ženy a zvláště maminky malých dětí dnes používají jako primární zařízení pro přístup k internetu mobilní telefon. „Na Maminkám.cz tvoří návštěvy z mobilních telefonů již více než polovinu všech návštěv a nárůst podílu návštěv z mobilů se spíše zrychluje, než zpomaluje. Očekávám, že na konci tohoto roku budou návštěvy z mobilů tvořit až sedmdesát procent všech návštěv,” upozorňuje na trend Irena Řehová.

Více na http://babyplan­.maminkam.cz