Milovníci čokolády dorazí do Plzně

Milovníci čokolády, těšte se!

Čokoládový Festival 2016 v Plzni pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

První čokoládový veletrh svého druhu se představí na prostranství o rozloze 2.000m2 a návštěvníkům nabídne čtyři hlavní sekce:

  • Velkou výstavu obalů čokolád z celého světa
  • Kulinářskou přehlídku, na které olomoučtí šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty
  • Workshop pro dětí i dospělí
  • Prodejní stánky partnerských organizací
  • Dětský koutek

Vstupenky

Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 50 Kč, na místě pak za stovku. Předprodej probíhá na www.plzenskav­stupenka.cz a www.goout.cz, kde můžete soutěžit o cestu do Londýna na Čokoládovou Show pro dva. Na místě vstupné činí 100,– Kč (60,– Kč pro senioři / 60,– Kč pro studenty). Děti a mládež do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Plzeň Čokoládový Festival 2016 na www.cokoladovy-festival.cz.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Davida Cirkva, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: játrová paštika s bílou čokoládou a jablečným pyré nebo plněné ravioly tvarohem s čokoládovou polevou. Chybět nebude ani šéfkuchař Jan Peter, který ukáže přípravu rozličných dezertů, ale také méně obvyklých jídel: kuřecí stripsy smažené v kukuřičné strouhance, omáčka mole poblano z čokolády nebo flambované banány s drceným pepřem, ořechy a čokoládovou omáčkou. Pozvali jsme také kuchaře Michala Hruzíka, který bude prezentovat různé recepty: Marocký kuskus, grilovaná feta, redukce chilli-balsamico-čokoláda nebo kachní prso na rozmarýnu, kaštanové pyré z čokoládou. Nebude chybět ani slavná cukrářka Vendy, autorka kuchařky „Vaříme s Vendy“.

Workshopy pro děti i dospělé

I tento rok budou na Čokoládovém festivalu různé workshopy, jak pro děti, tak i pro dospělé (výroba čokoládových makronek, pralinek,…) obzvlášť díky Čokoládovému domu Praha.

Mezi kuchyňské show, organizátor pozval brazilské tanečnice, které budou prezentovat velkou show Rio a Sao Paulo, kanadského folkového zpěváka Drew Sweetwood a další taneční skupiny (Adeto, FitDanceArt, plzeňské skupiny irského tance a stepu INIS, …). V sobotu odpoledne bude také retro módní přehlídka 20. a 30. let minulého století.

Ve výstavním sále bude ke zhlédnutí bezmála 600 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil p. Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty a filmové dokumenty.

Různé druhy čokolád

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností ChocoMe, ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – Vino z Francie, Gold Pralines, Choco-Café, Mistr Vonka, Anděl Café, Seraf, Chocolana, Choco-Café, Marmeládová zahrada, Xo-co, Carla, CandyStore, ChocoBonte, Chocotherapia, … Na místě bude více než 30 stánků!!!

Dále bude k vidění velký svatební dort vytvořený celý z bonbonů.

Návštěvníci si budou moci zakoupit čokoládové pivo, ochutnat vafle, fondán, čokoládové víno, čoko-kebab a další.

Druhý čokoládový festival nabídne i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.