Soutěžte s námi o lístky na festival Benátská!

Na co se můžete těšit?

Pořadatelé si pro letošní ročník připravili opravdové lahůdky, přijede totiž samotný Sir Tom Jones, také zakladatel The Scorpions – Michael Schenker nebo britští metaloví DragonForce. Milovníci muzikálů si zase přijdou na své během čtvrtečního Večírku pro nedočkavé, kde se představí speciální koncertní verze Jesus Christ Superstar, a to dokonce i s některými původními herci, jako třeba Kamilem Střihavkou. Pouze na Benátské! se k nim přidají zpěváci z původního nastudování. Nebude mezi nimi chybět Dan Bárta v roli Jidáše nebo Jindřich Vobořil jako velekněz Annáš. Naopak Heroda ztvární Jiří Korn, který v původní inscenaci nehrál, stejně jako Piláta Václav NOID Bárta


Festival ve čtvrtek zahájí kapela Abraxas, která letos slaví 40 let na scéně. Hudební program doplní také třeba Mandrage, Horkýže Slíže, Tublatanka, Olympic, Doctor P.P., Divokej Bill, Visací zámek, Metalinda, Vltava, Anna K., Mňága a Ždorp nebo Ewa Farná. Ve Vesci u Liberce bude mít svou festivalovou premiéru Hana Zagorová, která se nechala slyšet, že si kromě svého vystoupení hodlá užít i koncert Vypsané fixy. Její koncert bude v několika ohledech výjimečný. Zpěvačka jednak už léta nevystupuje v letních měsících a navíc to pro ni bude premiéra na rockovém festivale. Připravila si program složený z největších hitů, ale i z loňské řadovky, na které se podíleli i hudebníci z Tata Bojs nebo právě zmíněné Vypsané fixy.

Festival dává prostor i umělcům z Liberce

Jeden z největších českých open airů dá letos prostor i tamějšímu a stále více sílícímu hudebnímu fenoménu z Liberce: mladé generaci hudebníků, kteří v poslední době hýbou českým popem a umisťují se na v předních příčkách českých rádií. Patří mezi ně například Sebastian, Lipo, Atmo Music nebo Paulie Garand. Jejich vystoupení pohromadě na stejné akci bude rovněž premiérou.

Potěší i bohatý doprovodný program

Kromě hudebního má Benátská! připravený i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Letos nově se mohou návštěvníci těšit na bazén, ve kterém se mohou v horkých dnech ochladit, navštívit budou moci také IQ Landii a odpočinout si mohou u táboráku nebo na zapůjčeném Fatboy.


Letošní novinkou jsou také autobusové svozy nejen z Liberce ale i z Prahy. Více informací o svozech, programu a vstupenkách najdete na www.benatska.cz.

Soutěžní otázka

Kolik let na scéně na letošním festivalu Benátská! oslaví kapela Abraxas?

  1. 20 let
  2. 30 let
  3. 40 let

Napište nám správnou odpověď na soutez@npmedia.cz s označením Benátská noc a my 18. července vylosujeme jednoho výherce, který se může těšit na dva lístky na Benátskou noc.