Edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě

„Jsem velmi rád, že jsme se stali patrony edukativního programu „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“. Naše vysoká škola je zaměřená na vzdělávání v oblasti sportu i výživového poradentství, a proto je nám velmi sympatické, že program je zaměřený nejen na učitele a žáky, ale svůj dopad by měl mít i na rodiče, opatrovníky a školní vychovatelky. Líbí se nám jeho cíl – zavést změny takříkajíc přímo u zdroje a i fakt, že se do programu mohou přihlásit základní školy z celé České republiky,“ komentuje Mgr. Pavel Špaček, jednatel Vysoké školy tělesné výchovy a sportu PALESTRA.

Informace o programu formě dostaly základní školy formou emailu. Na internetových stránkách kampaně www.dzusyapyre.eu pak byla připravena vlastní platforma, která slouží jako zdroj všech informací. Učitelé zde mají zdarma k dispozici ke stažení veškeré metodické pomůcky a skripta potřebná k realizaci pěti vybraných výukových hodin, které jsou přizpůsobené dětem a jejich potřebám.

Proč „Džusy a pyré"?

„Správná výživa v dětství má vliv na náležitý růst a vývoj dítěte, stejně jako hraje klíčovou roli ve vytváření dětské imunity, v boji s infekcí a v dodání přiměřeného množství energie mladému organismu. Vzdělávání v oblasti konzumace zeleniny a ovoce, stejně jako tvorba správných stravovacích návyků jsou proto u dětí velmi důležité. Zvláště oni mají tendenci si oblíbit pouze ten druh ovoce a zeleniny, který znají a chutná jim a je tak často velmi složité je přesvědčit, aby vyzkoušely něco nového, s jinou chutí nebo konzistencí,“ komentuje MUDr. Jozef Martinča.

Originální soutěž

V rámci vzdělávacího programu „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“ je pro přihlášené školy připravena i interaktivní soutěž. Žáci mají za úkol vytvořit skupinový umělecký výtvor doporučující džus nebo pyré a zároveň představit vlastnosti těchto výrobků s odkazem na kampaň a vzdělávací program. Jednotlivé práce budou posuzovány porotou, která bude složena ze zástupců organizátora a partnerů edukativního programu. Vítězná třída v každé zemi obdrží titul mistra a hlavní výhru – multimediální tabuli a drobné ceny pro celou třídu, další tři třídy získají čestné uznání a další výhry. Práce žáků budou prezentovány na internetových stránkách kampaně.

Edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“ je součástí kampaně „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě.“ Tato kampaň je financována s podporou Evropské unie a Polské republiky a také z prostředků Fondu propagace ovoce a zeleniny.