Letní lázně lákají na kulturu a kulinářské speciality

Hudba, jídlo a víno

Pokud se v nejbližších týdnech chystáte do Pardubického kraje, zpestřete si pobyt festivalem kultury a dobrého jídla, který pro své návštěvníky připravily Léčebné lázně Bohdaneč. Milovníky hudebních vystoupení pod širým nebem potěší promenádní koncerty v lázeňském parku. Pokud si hudbu raději vychutnáváte v pohodlí interiéru, zavítejte na večerní koncerty, nebo si ji aktivně užijte v rámci tanečních večerů s živou hudbou.

Až do 10. září tu současně můžete ochutnávat sezónní gastronomické speciality. Právě v tento den Bohdanečské kulturní a gastro léto také vyvrcholí Lázeňským vinobraním. Návštěvníci tu budou moci ochutnat česká a moravská vína a červený a bílý burčák. V prostorách lázní budou k vidění řemeslné výrobky, výstava českých paličkovaných krajek a k poslechu zahraje cimbálová muzika Konopjan.

O lázních Bohdaneč

Specializují se na léčbu pohybového aparátu – revmatologických onemocnění, artrózy, Bechtěrevovy nemoci, totálních endoprotéz a poúrazovou rehabilitaci. Dlouhodobě dosahují výborných léčebných výsledků, zejména v rámci své specializace na časnou pooperační rehabilitaci. Díky ní se u pacientů rychleji zlepšuje zdravotní kondice, osvojení správných zdravotních návyků, cviků, dietního stravování a celkového celodenního režimu. Při léčbě pohybového aparátu  využívají unikátního způsobu aplikace slatiny v zábalových vanách, která šetrně působí pouze na postiženou část těla, takže klient po skončení procedury není „od hlavy až k patě od bahna“. Po celou dobu procedury současně zaručují stejnoměrnou teplotu slatiny. Uvedenou aplikací se účinek násobí a zároveň tolik nezatěžuje kardiovaskulární systém pacienta.

Lázně Bohdaneč jsou vyhledávaným místem nejen k léčbě, ale také k zajištění prevence, relaxaci a odpočinku. K tomu jsou také přizpůsobeny produktové balíčky a široká škála nabízených služeb.