Nedělní kino s dětmi

Součástí jsou i autorské aktivity

„Nedělní představení jsou určena především dětem, ale pobaví i jejich rodiče či prarodiče a další dospělé návštěvníky. Součástí programu jsou rozmanité autorské aktivity, které obohacují a rozvíjí zážitek malých diváků v kině,“ říká Jiří Forejt z oddělení filmové výchovy NFA. Cílem programů Ponrepo dětem je představit nejmladším divákům filmy promítané především z filmového pásu v komorním prostředí klasického kina. Filmy procházejí pečlivým dramaturgickým výběrem kurátorů NFA s ohledem na to, aby byla divácká náročnost programu úměrná věku malých návštěvníků.

Každý divák si přijde na své

„Uvádíme různorodá filmová díla a neomezujeme se jen na tradiční pohádky. Školáky například osloví moderované historicky zaměřené pásmo archivních snímků Byl jednou pan Ponrepo složené z různých žánrů včetně němé grotesky či interaktivní Lunapark filmových vynálezů, na kterém si děti vyzkoušejí prekinematografické přístroje a optické hračky,“ doplňuje koordinátorka projektu Saša Lipovská. Jedna neděle v měsíci je v Ponrepu pravidelně vyhrazena celovečerním snímkům, které zabaví především starší děti a jejich doprovod. Programem provádí filmoví klauni a lektoři, kteří vynikají vtipem, znalostmi, hudebním, pohybovým a výtvarným zaměřením a vedou tvůrčí dílny.

Únorový program

V neděli 14. února můžete v Ponrepu zhlédnout inscenovaný program Chacha chichi!!, jehož součástí bude pásmo němých grotesek s živým hudebním doprovodem a pohybová dílna. Účastníci se setkají s nejdůležitějšími postavami filmové grotesky a také se sami naučí vytvářet vtipné situace.

Další neděli 21. února proběhne v Ponrepu moderované pásmo pohádek s pohybovou dílnou pod názvem Co bylo v klobouku a jiné pohádky. V pohádkové plejádě nebudou chybět oblíbení Ferda Mravenec nebo vlk a zajíc ze seriálu Jen počkej… 28. února zažijí děti v kinu Ponrepo velké dobrodružství s Rosou a Darou, lektoři provedou účastníky pásmem animovaných filmů plných napětí, přátelství a objevování.