Soutěžte o permanentky na Špičák

Hlavní novinka letošní zimy – parkoviště zdarma

Otevření nového parkoviště pro 230 aut hned u sjezdovek a prodejní místo skipasů přímo na něm. To je letošní nejmarkantnější vylepšení podmínek pro návštěvníky. Za parkování tady lidé nic neplatí. Celkem tak mají od letoška lyžaři k dispozici 350 parkovacích míst ve vzdálenosti max. 200 metrů od nástupu na lanovku (resp.1000 do 800 metrů). Stejně blízko staví vlak na trase Praha–Plzeň–Špičák.. Zpět na parkoviště je dopraví nová poma. Hned vedle navíc vznikla i nová 200 metrová sjezdovka vhodná pro děti a začátečníky. Ke všem parkovištím navede návštěvníky nový informační systém hned po příjezdu do obce Špičák.

Další novinky – dětské hřiště pro nejmenší, biski pro hendikepované

Před chatami Hanička a Blaženka nové dětské hřiště pro nejmenší lyžaře. Využívat se stále dají i cvičné svahy a další hřiště pod hotelem Sirotek. Půjčovna je letos premiérově vybavena lyžemi značky Rossignol. Hendikepovaní lyžaři si mohou půjčit tzv. biski.

Společný skipas na Železnorudsku – letos přibyl Belveder

Po loňské premiéře prvního společného skipasu Železnorudska (Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím) se letos přidává také středisko Belveder. Špičák je také stále jediným areálem v oblasti, kde se dá využít celosezónní Český skipas. Letos už zahrnuje 23 českých lyžařských středisek, 190 km sjezdovek, 34 lanovek a 141 vleků po celé ČR.

Ceny na Špičáku – stále úroveň nejlevnějšího TOP střediska v ČR

Posledních cca 10 sezon drží areál cenovou úroveň nejlevnějšího TOP střediska v ČR. Z nejvíce frekventovaných jízdenek stojí celodenní pro dospělého v hlavní sezoně 610 Kč a pro mládež 405 Kč. Cena rodinného skipasu (2 dospělé osoby a neomezený počet vlastních dětí) přijde na 1390 Kč (např. rodina s 2 dětmi ušetří za den 640 Kč). Výrazné slevy dostanou lyžařské školní kurzy (40 %).

Vyhlášená lyžařská škola

Lyžařská škola rozjede už 42. sezonu. Co se týká úrovně a tradice výuky, lepší v oblasti nenajdete.

Základní charakteristika střediska.

8,5 kilometrů tratí, 87 % zasněžováno, 5 hlavních sjezdovek: černá – Šance je nejprudší v ČR, červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance (večerní lyžování, měřený slalom), Turistická, Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina), 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Další info na www.spicak.cz

Přijeďte soutěžit s ČT Sport na Špičák

Ski&Bike Špičák je letošní pátou zastávkou oblíbeného seriálu závodů pro všechny amatérské lyžaře –  „S ČT Sport na vrchol“. Na Špičáku si můžete zasoutěžit od pátku 19. do neděle 21.února. Sjezdovka Spodní Šance přivítá všechny věkové kategorie amatérských lyžařů na dvou barevně odlišených tratích paralelního obřího slalomu. Každý soutěžní den se můžete zaregistrovat od 9 do 12 hodin. Na Špičáku se bude hledat i lyžařská „hvězdička“, takže určitě vezměte sebou i děti. Vrcholem soboty 20.února bude koncert železnorudského rodáka Marka Ztraceného přímo pod sjezdovkou Spodní Šance před večerním lyžováním od cca 18 hodin. Ten pro návštěvníky střediska přichystal ve spolupráci s M.Ztraceným Ski&Bike Špičák. Neplatí se žádné vstupné.

Soutěžní otázka

Jak jsou dlouhé tratě na Špičáku?

a) 5 kilometrů tratí

b) 6 kilometrů tratí

c) 8,5 kilometrů tratí

Napište nám správnou odpověď na soutez@npmedia.cz s označením Špičák a my 15.února vylosujeme 3 výherce, kteří vyhrají celodenní permanentku pro 2 osoby.