Soutěžte s námi o knižní novinky pro prvňáčky

Veronika zlobidlo

Zlobíte vaše děti? Každé dítě občas zlobí. Jenomže Veronika z téhle knížky už to s tím zlobením trochu přehání. Pojďte si číst o tom, jaké to je, když tvrdohlavá a panovačná holčička poručí hodinám, aby šly pozpátku, a vymění si tak roli se svou maminkou. Pobavíte se, poučíte se, zato Veronika si bude přát, aby to byl jen sen.

Knížka přináší zábavný příběh, díky kterému děti pochopí, že rodiče to s nimi někdy mají složité. Vyjít se zlobidlem zkrátka není jen tak. Veronika je paličatá. Nálady střídá jako aprílové počasí. Kdyby tak věděla, jaké starosti s ní maminka mívá, to by se ze zlobení hned vyléčila. Možná k tomu bude mít příležitost…

Trochu poučný, hodně veselý a skvěle ilustrovaný příběh je tu pro všechny začínající čtenáře.

Johanka a malé prasátko

Johanka je malá holčička, kterou každý přehlíží. Prasátka jsou zvířata, nad kterými všichni ohrnují nos. Jaké to je, když se skamarádí nenápadná holčička s malým prasátkem? Z tohoto přátelství budete hodně překvapení.

Nedivte se, že si Johanka vybrala za kamaráda malé zaběhnuté prasátko. Oba mají hodně společného. Johanku spolužáci podceňují a malé prasátko jeho velcí sourozenci tak trochu vystrnadí do světa. Když se ti dva potkají, náramně si rozumějí. Johančini spolužáci budou překvapení, jak bystrého, zábavného a odvážného kamaráda si Johanka našla. Nakonec si díky prasátku najdou děti k Johance cestu.

Příběh o tom, jak mylný může být první dojem, doprovázejí přitažlivé ilustrace Daniely Skalové. Krátké kapitoly a velká písmena usnadní samostatné čtení všem začínajícím čtenářům.


autorka: Lenka Rožnovská
ilustrátorka: Bára Buchalová
formát: 17×22
vazba: V8 (pevná)
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH: 199 Kč
ISBN: 978–80–247–5830–5


autorka: Pospíšilová Zuzana
ilustrátorka: Skalová Daniela
formát: 17×22
vazba: V8 (pevná)
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH: 199 Kč
ISBN: 978–80–271–0137–5

Soutěžní otázka

Od jakého roku vycházejí v České republice knihy v rámci nakladatelství GRA­DA?

  1. 1991
  2. 1995
  3. 1999

Odpověď na soutěžní otázku naleznete na webových stránkách www.grada.cz

Vaše odpovědi nám zasílejte do 16.září na soutez@npmedia.cz s označením KNIHY. Ze správných odpovědí následně vylosujeme tři výherce, kteří se mohou těšit na obě představené knižní novinky.