5 důvodů, proč si pořídit vestu z ovčí vlny merino

1. Merino vlna se přizpůsobí teplotě vašeho těla

Hlavní předností merino vlny jsou její úžasné termoregulační a izolační vlastnosti. Tenká, ale hustá vlákna tvoří strukturu, která nepropouští chlad. Vlna je tak schopna reagovat na okolní teplotu a přizpůsobí se jí. Dle potřeby se roztahuje, nebo stahuje. Díky tomu vám v ní bude v zimě krásně teploučko a v létě se v ní nezpotíte.

2. Vlna je odolná proti vodě

Na rozdíl od srsti jiných zvířat jsou vlněná vlákna dutá. Jednotlivé vlasy se překrývají, takže se strukturou podobají šindelím na střeše. Oblečení z ovčí vlny tedy dokáže absorbovat vlhkost o objemu až 30 % své hmotnosti. Nemusíte ho ani sušit. Stačí uložit na suché místo a samo se zbaví vlhkosti. Využijete ho v teplém létě, mrazivé zimě i sychravém podzimu. 

3. Vesta sluší každému

Kouzlo oblečení z ovčí vlny objevili už staří bačové, kteří ho nosili za každého počasí. Kožešinová vesta vás zahřeje a dodá vám šmrnc. Využijte ji při posezení na chalupě, na výletech, při sportu nebo k jízdě na motorce. Sluší dětem, rodičům i starším generacím. Navíc vám pomůže s problémem s ledvinami, kterým trpí stále více lidí. 

4. Nošení vesty z merino vlny prospívá zdraví

Vlněná vlákna chrání lanolin. Díky tomu odpuzuje prach a je vhodná pro alergiky. Bakterie a roztoči v ní nepřežijí a šupinky na povrchu zaručí, že je velmi snadná na údržbu. Vlna vytváří suché teplo, které blahodárně působí na problémy s revmatismem a bolestí. 

5. Vlněné vesty seženete ve slušivých barvách i provedeních

Pokud jste se zamilovali do ovčí vlny a chcete si pořídit slušivou vestu, zavítejte na e-shop Ovečkárna.cz. Firma působí na trhu od roku 2011 a nabízí mnoho variant nejen vlněných vest. Skvělou kombinací barev pro pány je šedočerná varianta. Dámám zase sluší přírodní odstíny a v nabídce nechybí ani károvaná varianta. Samozřejmostí je i vlněná vesta pro děti. Neváhejte a nakupte teploučké vestičky pro celou rodinu na jednom místě.