Nezapomínejte na hladkou pokožku ani na podzim!

1. Peeling

Nejdříve je nutné zbavit se staré kůže. První krokem je tedy peeling. Ale pozor! Je nutné si vybrat takový kosmetický přípravek, který je určený na peeling těla, s obličejovým peelingovým gelem bychom pokožku jen vysušily. Peelingový gel nanášíme jemnými krouživými pohyby po celé délce nohou. Pravidelným peelingem navíc předejdeme zarůstajícím chloupkům.

2. Jemný sprchový gel

I výběr sprchového gelu a forma mytí je důležitá. Základem je vybrat si takový přípravek, který pleť nevysuší a zároveň důkladně očistí od všech nečistot. Vyplatí se tedy investovat do šetrného mycího gelu. Mnoho lidí neví, že není dobré trávit sprchováním moc dlouho času. Ideální je nohy šetrně krouživými pohyby namydlit, opláchnout teplou vodou a přejít k dalšímu kroku. Nadměrné mytí totiž pokožku zbavuje ochranného filtru, který ji chrání před vysušením i nejrůznějšími bacily.

3. Odstranění chloupků

Ačkoli nejpoužívanější technikou odstraňování chloupků je obyčejné holení, pleť takto dráždíme a efekt hladkých nohou nám stejně vydrží v nejlepším pár dní. Zkuste tedy další variantu – elektrický epilační strojek. Po jeho použití si můžeme užívat pocitu hladkých nohou týden či dva. Ať již se rozhodnete pro jakoukoli variantu, ideálním časem na holení je večer, tím dáváme nohám celou noc na regeneraci. Některé přístroje navíc disponují také masážním nástavcem na celé tělo, který je speciálně navržen, aby se dokázal adaptovat jakémukoli typu pokožky. K tomu zlepší její vzhled díky efektivní stimulaci krevního oběhu. Kombinace masáže a exfoliace vám tak vykouzlí zářící pokožku jako ze salónu krásy. To všechno umí například nový epilátor Silk-épil 9 SkinSpa od značky Braun.

4. Hydratace

I když se může zdát, že tento krok je samozřejmostí, opak je pravdou. V dnešním světě plném stresu a shonu mnoho žen na hydrataci zapomíná, přitom stačí minuta či dvě a nohy jsou krásně hydratované a vláčné. Naprostou nezbytností je nohy hydratovat po holení, nejlepší je však používat krém či tělové mléko pravidelně po každém sprchování. A nesmíme zapomínat na místa, která jsou na vysušení nevíce citlivá – kolena, paty a nárty.