Aktivní složky jsou zabudovány v bílém jílu přírodního původu, který má bohatý obsah minerálních solí, aktivně mineralizuje pokožku a přináší tak pokožce dostatek energie. Maska pomáhá udržovat optimální úroveň hydratace, fosfolipidy povzbuzují buňky k vyšší produkci ceramidů, které jsou součástí buněčných membrán a zabraňují úniku vody z buněk. Přirozený hydratační faktor (NMF – Natural Moisturizing Factor) je posilován pomocí fosfolipidů, které maska obsahuje.

„Hydratace je pro pokožku stejně důležitá jako čištění a regenerace. Z vnějšku však opravdu nelze do kůže vodu transportovat. Pokud by tomu tak bylo, při koupání bychom se nasákly jako houba,“ říká Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic. „Pokud má přípravek ve svém názvu pojem ‚hydratační‘, jedná se spíš o obchodní název. Kosmetickými produkty nedodáváme do pokožky vodu, ale snažíme se zabránit jejímu úniku posílením kožní bariéry, buněčné soudržnosti a kompenzací nedostatku lipidů. Tím se udržuje optimální množství vody v epidermu,“ dodává Alena Kimlová.

Doporučená MOC: 1288 Kč – 50 ml

Přesušená pleť je drsná, povrch vykazuje pocit pnutí a také větší množství vrásek a jejich rychlejší tvorbu. Klinickými testy bylo zjištěno, že nedostatek vody v kůži je jedním z faktorů předčasného stárnutí pokožky.

Aktivní složky

  • Kyselina aleuritická – jedná se o molekulu rozpustnou v tucích, působí jako lipid v epidermické vrstvě a intenzivně posiluje kožní bariéru, zamezuje odpařování vody z pokožky a tím redukuje vodní ztráty.
  • Homarin –  osmolit, vyvažující osmotický tlak na buněčné úrovni. Reguluje obsah vody v buňkách.
  • Fosfolipidy – umožňují průnik důležitým látkám pro buňku, zároveň zabraňují nežádoucím látkám proniknout. Dodáním fosfolipidů povzbuzujeme buňky v epidermu k vyšší produkci NMF a přirozených ceramidů. Stimulujeme činnost enzymu filagrin.
  • Kaolín – bílý jíl přírodního charakteru bohatý na obsah minerálních solí – má intenzivní remineralizační charakter.
  • Výtažek z kvasnic – zdroj vitamínů řady B a minerálních látek.

Domácí péče

Aplikujeme jedenkrát týdně v tenké vrstvě a necháme působit 15–20 minut. V případě silně vysušené pleti doporučujeme četnější aplikaci. Maska přináší okamžitý účinek, póry se stáhnou, pleť se vypne, zklidní, zjasní a zvláční. Přináší klientce pocit dokonalého komfortu. Maska HYDRA GER je vynikajícím přípravkem při ošetření pleti žen (i mužů), které se pohybují v místnostech s klimatizací.

Doporučujeme četnější aplikaci masky při pobytu u moře nebo na horách.

Více informací na: www.gernetic.cz https://www.fa­cebook.com/GER­netic.cz