Každý den se nadechneme průměrně 24 000krát. Víte ale, co dýcháme?

Jaký máte doma vzduch?

Aniž si to uvědomujeme, i my máme každý den vliv na kvalitu ovzduší u nás doma. Ke svému životu totiž používáme mnoho výrobků, která v sobě obsahují rozpouštědla a těkavé organické sloučeniny. Organické chemikálie jsou široce používány jako přísady výrobků pro domácnost včetně nátěrových hmot, laků, vosků, kosmetiky, stejně jako čisticích nebo dezinfekčních prostředků atd. Průměrné hodnoty výskytu těchto látek jsou pak v naší domácnosti 2–5 x vyšší než v exteriéru. Navíc řada nečistot, jako například prach, pyl, roztoči nebo kouř, jsou dnes již běžným jevem, a třeba i to je důvodem, proč okolo 30 % světové populace sužují různá alergická onemocnění.

Nová technologie od Philips

Kombinovaná čistička a zvlhčovač vzduchu 2v1 Philips AC4080 vděčí za svou účinnost několika řešením. Zatímco technologie VitaShield IPS dokáže účinně odfiltrovat například jemné částice, částice PM2,5, škodlivé plyny, bakterie a viry o velikosti minimálně 20 nanometrů a odstraňuje ze vzduchu až 99,9 % pylů, prachu, roztočů, bakterií, virů a zvířecí srsti, technologie NanoCloud se zase stará o účinné a hygienické zvlhčování vzduchu bez bílých skvrn a louží v okolí přístroje. Rovnoměrně rozvádí zvlhčený vzduch po místnosti a udržuje v ní vlhkost na stabilní doporučené úrovni 40 – 60 %.

Zařízení 2v1 AC4080 od Philips má intuitivní a snadné ovládání. Třístupňový systém ukazatelů LED vás informuje o kvalitě vzduchu: modrý – dobrá, fialový – uspokojivá, červený – špatná. Naopak třístupňové nastavení rychlosti ventilátoru umožňuje přizpůsobit proudění vzduchu vlastním požadavkům, přičemž maximálně lze dosáhnout průtoku 210 000 l/h. Nastavení přístroje však nemusíte samostatně kontrolovat, protože inteligentní senzor měří kvalitu a vlhkost vzduchu v místnosti a tyto hodnoty používá pro řízení automatického režimu, díky kterému si v místnosti můžete neustále užívat zdravější vzduch.

Regulace hodin, rychlosti i světla

Nová kombinovaná čistička a zvlhčovač vzduchu 2v1 Philips AC4080 může díky snadno nastavitelným hodinám fungovat také pouze po určitý počet hodin (1, 4 nebo 8 hodin), po jejichž uplynutí se automaticky vypne. Kromě toho má také speciální noční nastavení: režim spánku. V něm funguje v tišším provozu, s nižší rychlostí a ztlumenými světly, aby nerušil spánek. Novou kombinovanou čističku a zvlhčovač vzduchu 2v1 Philips AC4080 lze od října zakoupit v prodejnách Electroworld a online na Alza.cz a Nay.sk. Její orientační maloobchodní cena je 10 499 Kč.

Více informací je k dispozici na www.philips.cz/zdra­vejsivzduch.