Laser nebo inkoust? Aneb jak na výběr nové tiskárny

Inkoustová tiskárna se vám hodí, když…

Jestliže musíte pracovat s napjatým rodinným rozpočtem a není vám lhostejná ani cena za pravidelný nákup náplní, sáhněte právě po inkoustu. Ne však bezhlavě. Tento typ tiskáren všeobecně náplň spotřebovává rychleji, ptejte se tedy po výdrži použitého toneru, aby se vám příliš častá obměna nakonec nezapsala do peněženky červenými čísly.

● Inkoustové tiskárny se zahřívají rychleji a bývají rovněž lehčí a menší.

● Neporadí si pouze s výjimečně drobnými detaily (např. miniaturními grafy), mírné rozpíjení barev se naopak skvěle uplatní při tisku fotografií.

Laserová tiskárna se vám hodí, když…

Tam, kde inkoustová tiskárna zaostává, má její konkurentka jednoznačně navrch. I když stojí více a je náročnější na místo, není pro ni problém ani tisk opravdu velkého množství listů papíru. Je k tomu uzpůsobena díky rychlým reakcím i velkému zásobníku na papír. Počítejte však s tím, že se déle zahřívá.

● Tisk je velmi přesný. Navíc není založen na vodní bázi, takže odolá i případnému namočení (nerozpije se).

Cena náhradních dílů? Je to jinak, než si myslíte

Při výpočtu nákladů na pořízení a provoz je samozřejmě třeba vzít v úvahu i tonery do tiskáren. Ovšem ne ty originální, netrváte-li právě na věrnosti značce. Kompatibilní náhrady vás potěší mnohdy i o polovinu nižší cenou, k níž je jako bonus přiřazena i vysoká spolehlivost a kvalita tisku. Přesvědčte se o tom třeba v e-shopu TonerPartner.cz

Zdroj obrázku: antpkr / Shutterstock.com