Sny a přání se mohou plnit kdykoliv během roku, stačí jen trochu chtít

Optická vlákna pro Vojtíška

Malý Vojta se narodil jako zdravé miminko, bohužel ale hned pár dní po porodu ho postily epileptické záchvaty, které ovlivnily jeho mozek do té míry, že je z něj děťátko s těžkým kombinovaným postižením. Tento fakt podle slov jeho maminky Jany je sice pro člověka určitě náročný, ale na druhou stranu ji paradoxně dodal hrozně moc síly. Maminka 11letého Vojty si pro svého syna přála získat domů optická světelná vlákna, kterými protékají barvy. Vojta tuto zdravotní pomůcku, která mu pomáhá posílit smyslové vnímání, miluje a doteď ji znal pouze z lázní. Radost, když se Vojta mohl poprvé pohrát s vlákny ve svém pokojíčku neznala mezí a jeho šťastný výraz hovořil za vše.

Rybářské vybavení pro manžela

Správný chlap má prý za svůj život stihnout postavit dům, zasadit strom a zplodit syna, pak prý má jeho život smysl. Tedy, tak se to říkalo dávných dobách. Dnes už jsou kritéria smysluplného života nastavena jinak, nicméně bydlení ve vlastním domě je přáním mnoha z nás. A tak se není čemu divit, že paní Barbora chtěla za splnění tohoto snu na oplátku něco pro svého manžela, který se zřekl svého volného času, koníčků a každý den pracuje na stavbě jejich rodinného domu, který se rozhodli postavit svépomocí. A protože jeho velkou vášní je rybaření, přála si pro něj pěkné rybářské vybavení, se kterým bude moci relaxovat u vody a bude zase mít alespoň chvíli času pro sebe. Toto přání bylo splněno, a protože manžel Tomáš o tomto přání jeho manželky Barbory vůbec nic netušil o to víc ho tento nečekaný dárek překvapil a potěšil. A na tom přeci záleží.

Pamětní deska Járy Cimrmana pro jeho rodný dům

Paní Pavlína bydlí podle hry Akt v rodném domě Járy Cimrmana, a protože je i jeho fanynkou, toužila po pamětní desce, která tohoto velkého českého myslitele bude připomínat. Akt je nejstarší z her v repertoáru Divadla Járy Cimrmana, jejím autorem je Zdeněk Svěrák a spoluautorem přednášky je Ladislav Smoljak, jako spoluautor je uváděn rovněž velký český vynálezce, filosof a dramatik Jára Cimrman. Co myslíte, jak bude tato pamětní busta ve finále vypadat?

Více informací o projektu, včetně fotografií a video příběhů naleznete na www.zalezinam­natom.cz.