Soutěž: Nejúžasnější věc

O knize

Ninon je tak smutná, že si je jistá, že už nikdy nebude šťastná. Ale jednoho dne se do vesnice sjedou věhlasní kuchaři na prestižní soutěž a Ninon v poště najde záhadnou obálku. Kniha norské autorky Mají Lunde je krásně ilustrována Hansem Jørgenem Sandnesem a všechny obrázky jsou namalovány opravdovou čokoládou!

Autoři

Maja Lunde (narozena 1975) zaujala čtenáře po celém světě velmi úspěšným románem Historie včel (Omega 2017), který byl oceněn prestižní Cenou norských knihkupců. Vystudovala mediální studia a pracovala jako scénáristka dětského zábavního programu Barnas Supershow a komediálního seriálu Side om side . Napsala řadu knih pro děti a mládež, mezi nimi například populární sérii Verdens kuleste gjeng ( Nejlepší parta na světě) .

Hans Jørgen Sandnes (narozen 1975) je norský ilustrátor a animátor. Ilustroval více jak 30 dětských knih, mezi nimi například výroční vydání knihy Alfa Prøysena Sirkus Mikkelikski ( Cirkus Mikkelikski ). Novými ilustracemi opatřil i knihu od Anne-Cath Vestlys Mormor og de åtte ungene (Babička a osm dětí). Dále se proslavil ilustracemi k dětským detektivkám spisovatele Jørna Liera Horstsa Detektivbyrå nr.2 (Detektivní kancelář č.2).

Pojďte s námi soutěžit

Jak se jmenuje hlavní hrdinka knihy?

  1. Ninon
  2. Mimoň
  3. Limon

Správnou odpověď pošlete do 5. 1. 2018 na adresu soutez@npmedia.cz a do předmětu uveďte VĚC. Máme pro vás připravené tři knihy Nejúžasnější věc. Výherce bude kontaktován e-mailem.