Soutěžte s námi o lístky na festival Benátská! s Impulsem

Na co se můžete těšit?

Pořadatelé si pro letošní ročník připravili opravdové lahůdky, přijede totiž legendární britská kapela Status Quo nebo populární slovenský Team, který má za sebou vyprodané halové turné. Vystoupení bude výjimečné už jen tím, že muzikanti v čele s Paľem Haberou plánují na příští léto pouze 3 koncerty.

Milovníci slovenských kapel si vůbec přijdou na své během čtvrtečního Večírku pro nedočkavé, kdy se na hlavním festivalovém pódiu postupně vystřídají Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupina Horkýže Slíže. Další slovenské interprety, včetně již avizovaného Paľa Habery a Teamu doplňují třeba i populární No Name. Z českých kapel pořadatelé zařadili vystoupení Lenny, Michala Hrůzy, Jelena, Doctora P.P., Migu 21, Kamila Střihavky či Wohnoutu.

Ze speciálních, jinde neviděný vystoupení lze vyzdvihnout ojedinělý koncert Dana Bárty s Alicí, jediný letošní festivalový set Jasné Páky s Davidem Kollerem, netradiční spojení Marka Ztraceného s Martou Jandovou, pyrotechnickou show Rybiček 48 či návrat Ládi Křížka s Kreysonem, který se nová obklopil kapelou v mezinárodním složení.

Festival dává prostor i umělcům z Liberce

Jeden z největších českých open airů dá letos prostor i tamějšímu a stále více sílícímu hudebnímu fenoménu z Liberce: mladé generaci hudebníků, kteří v poslední době hýbou českým popem a umisťují se na v předních příčkách českých rádií. Patří mezi ně například Sebastian, Lipo, Atmo Music, Jakub Děkan nebo Paulie Garand.

I letos ponechají organizátoři loňskou novinku – autobusové svozy nejen z Liberce ale i z Prahy. Více informací o svozech, programu a vstupenkách najdete na www.benatska.cz.

Soutěžní otázka

Kolikátý ročník na scéně letos Benátská slaví?

  1. Patnáctý
  2. Dvacátý
  3. Pětadvacátý

Napište nám správnou odpověď na soutez@npmedia.cz s označením Benátská noc a my 18. července vylosujeme jednoho výherce, který se může těšit na dva lístky na Benátskou noc.