Stará žitná myslivecká je k mání v jubilejní retro edici

Návrat do minulosti

První Stará žitná myslivecká této jubilejní retro edice obletěla celý svět v rámci Mise okřídlený lev a byla vydražena za 18 018 Kč na dobročinné účely. Po dokončení své mise je teprve připravena pro celostátní distribuci.

Rekonstrukce designu lahve i etikety probíhala dle záznamů z archivů Palírny U Zeleného stromu, dobových fotografií a reklamních materiálů. Všichni si tak mohou připomenout, jak vypadala před sto lety. „Retro edice je hlavně o autentičnosti. K dispozici jsme měli původní etikety, které se používaly v roce 1918, použili jsme navíc i speciální lahve. Dnes je běžný objem lahví půllitr, nebo litr, zatímco v době první republiky se prodávaly lahve o objemu 0,7 litru. Tuto metráž jsme proto upravili,“ vysvětluje Boris Rajdl z Palírny U Zeleného stromu. Lahev zakoupíte v prodejnách Kaufland za speciální výroční cenu 140 Kč.

Ojedinělost i v zahraničí

Ostatně mimořádné výročí, konkrétně 500 let od svého založení, letos slaví i samotná prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky v celé Evropě a zároveň současně největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu slaví výrobce známých značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka, či Blend 42 Vodka, zažila v průběhu 500 let své existence na území České republiky mnoho významných historických událostí. Ale dobré pití nezná hranic a Stará myslivecká si vydobyla své postavení napříč historií v každém období. Byla dovážena na císařský dvůr za dob rakouské mocenské vlády, stejně tak na oblibě neztrácela ani při vzniku první Československé republiky.

Zasoutěžte si

Soutěžní otázka:

Kolikáté výročí slaví letos výrobce Staré myslivecké, Palírna U Zeleného stromu?

a) 100 let

b) 222 let

c) 500 let

Správné odpovědi zasílejte do 20. listopadu 2018 na soutez@npmedia.cz a do předmětu uveďte MYSLIVECKÁ. Vylosujeme dva výherce, pro které máme připravenou lahev Staré žitné myslivecké. Výherci budou kontaktováni e-mailem.