Tapeta mapa světa se hodí nejen do dětského pokoje

Politická mapa plná barev

O faktu, že i politická mapa světa může být vcelku nápaditá a zajímavá, se můžete přesvědčit u fototapety na zeď, která ji znázorňuje. Tato fototapeta mapa je charakteristická především přesným označením jednotlivých světových zemí, a to jak velmocí, tak i menších státních útvarů. Typická je hlavně spoustou pestrých barev, které nápadně kontrastují, a vytváří tak velmi poutavý celek, jenž na stěně vypadá hodně zajímavě. Bez problémů dokáže upoutat pozornost jakýchkoli příchozích lidí. Na mapě jsou jednotlivé státy popsány a také zobrazena hlavní města.

Vlajky v hlavní roli

Každý suverénní stát má svou vlastní státní vlajku. Přesně z této skutečnosti vycházeli také tvůrci mapy světa, která se vyznačuje právě tím, že území každého státu je zobrazeno v podobě státní vlajky. Z hlediska orientace je tato fototapeta mapa poněkud zavádějící, nicméně bez problémů byste se v ní měli vyznat. Designově je ovšem poutavější než předchozí model.

https://mylovi­ew.cz/fototape­ty/podle-kategorie/mapy/mapa-sveta/

Pohled z vesmíru

Víte, jak vypadá klasická geografická mapa? Ano, zobrazuje především celkový charakter daných území. Bez problémů na ní lze rozeznat nížiny, vysočiny, a skalisté hory anebo vodní plochy. Tento mix geograficky laděných poloh vypadá v celkovém provedení velmi živě, ale přitom je zcela realistický. Jestliže se navíc jedná o 3D provedení, máte se na co dívat! Pokud takovouto mapu dáte do pokoje teenagerovi, třeba se alespoň naučí bezděčně základním geografickým záležitostem. Velkou devízou této fotomapy je i fakt, že není nijak nepřirozená a strojená.

Osvětlená noční mapa

Když celou zeměkouli zahalí šero, rozsvítí se spousta zdánlivě malých světýlek. Tedy alespoň při pohledu z výšky, z vesmíru. Celá zeměkoule tak vypadá hodně zajímavě, jelikož jsou kombinována místa, na nichž jsou světla různých barev a také plochy buď úplně černé, anebo modré či jinak ztmavené. Celek je ve finální fázi doleva kouzelný a pohled na něj v každém případě potěší. Ostatně kombinace světla a tmy byla vždy kouzelná a lidé rádi pozorovali a stále sledují třeba hvězdnou oblohu, kde funguje úplně totožný kontrast.

Jaká fauna dominuje?

Chodíte rádi do zoologické zahrady? Určitě! Především děti milují jednotlivá hlavně cizokrajná zvířata, která obývají různé kouty naší planety. V ZOO mají tato zvířata všechno na jednom jediném místě a prakticky za několik hodin bez problémů obrazně řečeno obejdou celou naši planetu. Faunu si prohlédnou takřka kompletně. Reálně to ale až tolik jednoduché bohužel není. Každé zvíře má svou specifickou domovinu, kde jsou mu vytvořeny podmínky pro jeho optimální život. Především šelmy a různí další větší savci žijí v tropických a subtropických oblastech. Naopak najdeme i mnohá zvířata, která jsou typická životem ve velmi chladných podmínkách. Jestliže mají vaše děti rády zvířata, stačí jim moderní fototapeta mapa světa vyznačující se právě obrázky konkrétních zvířat vztahujících se k tomu či onomu státu. Jednotliví živočichové jsou zobrazováni v animované podobě, takže se dětem budou v každém případě líbit. Mapa se navíc vyznačuje pestrými barvami, jež oživí jakýkoli pokoj.