Výkon a spolehlivost pro podnikání

Skoro by se chtělo říct, že není počítač, jako počítač. Mezi těmi desktopovými můžeme snadno rozlišit klasické, tzv. tower provedení. Ty sice bývají objemnější a často se schovávají pod pracovní stůl, nicméně díky většímu objemu počítačové skříně pojmou také více komponent. Typickými zástupci této kategorie jsou Lenovo S200 Tower a Lenovo S510 Tower. Ty přináší nejnovější procesory Intel spolu s výkonnou operační pamětí typu DDR4, rychlými SSD disky či vylepšeným grafickým výkonem.

Samostatnou kapitolu mezi stolními počítači tvoří takzvané Smart Form Factor neboli SFF desktopy. Tyto počítače se vyznačují kompaktnějšími a lehčími rozměry, které ovšem nebrání vysokému výpočetnímu výkonu. Lenovo S510 v provedení SFF tak například disponuje nejnovějšími procesory Intel Core až 6. generace pro maximální pracovní nasazení. Pro firmy jakékoliv velikosti jsou klíčová především data. Jejich ztráta nebo dokonce odcizení se rovná katastrofě. Proto disponují stolní počítače Lenovo řady S celou řadou zabezpečení, jako je například inteligentní funkce Smart USB Protection. Ta dokáže zablokovat veškeré porty na počítači, ale zároveň umožňuje používání klávesnice a myši. Nemusíte tak mít obavy o ztrátu nebo zneužití dat.

Stejně jako všechny modely ThinkCentre nabízí i řada desktopů Lenovo S maximální spolehlivost ověřenou desítkami zátěžových testů. Mezi ně patří například testy vysokého přepětí, nárazové, vibrační a tlakové testy nebo 240 hodin nepřetržitého provozu ve 40°C či v prašném prostředí. Stolní počítače Lenovo S510 byly také oceněny řadou mezinárodních ekologických certifikátů, které u těchto zařízení garantují nižší spotřebu energie. To má pozitivní dopad nejen pro životní prostředí, ale také na snižování energetických nákladů menších podniků.