Získejte výhodnější podmínky při přepisu plynu

Jak je to s načasováním?

I zde platí klasické pravidlo – tedy čím dříve, tím lépe. Naštěstí se ale nejedná o nic byrokraticky náročného, i když finální proces může trvat až 30 dní, na které má většina dodavatelů ze zákona právo. Ve většině případů vše dopadá bez problémů a komplikací. Zpravidla stačí vyplnit žádost o převod, jejíž ukázku můžete najít na internetu. Tudíž se nemusíte bát, že byste mohli o další měsíční dodávku energií přijít.

Jste vlastník, nebo v podnájmu?

Pokud jste vlastníkem nemovitosti, pak je vše jednodušší. Obvykle postačí jen žádost o převod, přičemž ale samozřejmě budete muset doložit potvrzení o vlastnictví nemovitosti a také občanský průkaz. Pokud jste ale v podnájmu, vše se řeší jinak. Plno majitelů, kteří byt či dům pronajímají, nechává obvykle smlouvu na energie napsanou na sebe a poté od vás vybírají zálohy společně s nájmem. Pokud s tímto principem nejste spokojení a chcete mít o spotřebovaných energiích větší přehled, zkuste se s domácím domluvit na řešení a vzneste návrh na přepis plynu. Jak již bylo řečeno – na tom, jak přepsat plyn, není nic složitého a neexistuje důvod, proč by vám majitel neměl vyhovět. V takovém případě ale budete potřebovat i podepsanou plnou moc a další dvě smlouvy.

Zabijte dvě mouchy jednou ranou

Cena plynu není u dodavatelů vždy stejná. Pokud s ní nejste spokojeni, není nic snazšího než využít přepis ve svůj prospěch, a celý proces tak obrátit. S vyhledáním vhodnějšího dodavatele prostřednictvím internetových kalkulaček můžete najít výhodnější nabídky.

Nový dodavatel vyřeší většinu formalit za vás a navíc vám i poradí se vším, co je spojené s tím, jak zřídit plyn, což je podstatně příjemnější, výhodnější a především i úspornější, než řešit přepsání.