Rodina

Dětské autosedačky – je co zlepšovat

Dětské autosedačky – je co zlepšovat

Testy dětských autosedaček, které pravidelně publikuje spotřebitelská organizace ve spolupráci s německým autoklubem, přinesly výsledky 12 nových modelů. Testovaly se sedačky z různých velikostních skupin: pro miminka, batolata, předškoláky i školáky. Hodnotitelé bohužel i tentokrát narazili na rizikové sedačky. celý článek »

Test pracích prášků: Barvy zachovají, se skvrnami od čaje si však neporadí

Test pracích prášků: Barvy zachovají, se skvrnami od čaje…

Zbavit prádlo nečistot a být přitom šetrný k textilu, to jsou běžné nároky spotřebitelů na prací prostředky. Nezávislý spotřebitelský časopis dTest otestoval 21 klasických sypkých prášků na barevné prádlo a zjistil, že žádný přípravek nezvládl vyprat všechny typy skvrn. Obecně se přípravkům dařilo v likvidaci mastných skvrn… celý článek »

Jak postupovat při výběru mobilního tarifu pro děti

Jak postupovat při výběru mobilního tarifu pro děti

Penál, cvičky, svačina a… mobilní telefon. O tom, zda žáčky do školních lavic vybavit mobilním telefonem či nikoliv, se již řadu let vedou vášnivé diskuze mezi učiteli, psychology i samotnými rodiči. Univerzálně platné doporučení zatím neexistuje, ale pokud už se rozhodnete dítěti mobilní telefon pořídit, je dobré si před… celý článek »

Exkluzivní recepty z mléka a mléčných výrobků

Exkluzivní recepty z mléka a mléčných výrobků

S projektem „Naskoč na mléčnou vlnu“ přinášíme zajímavý recept, který potěší svou jednoduchostí a zároveň se jedná o pokrm, který můžete připravovat se svými dětmi. Mléko a výrobky z něj jsou jedním z nejbohatších zdrojů vysoce kvalitních bílkovin, které obsahují nenahraditelné aminokyseliny. celý článek »

Mléčné výrobky by neměly chybět v dětském jídelníčku

Mléčné výrobky by neměly chybět v dětském jídelníčku

Už během dětství nám naše maminky podávaly mléčné výrobky prakticky každý den. Představit si jakoukoliv domácnost bez jogurtů, mléka a mléčných výrobků je tedy nemožné. V období, kdy dítě sílí a roste, by měly být mléčné výrobky nedílnou součástí každého jídelníčku. celý článek »

Zpříjemněte dětem školní den výbornými svačinkami

Zpříjemněte dětem školní den výbornými svačinkami

Září znamená především návrat do školních lavic. Kromě nové výbavy, aktovky či penálu ale rodiče také často řeší, co zabalit svým ratolestem na svačinu. Pokud bude jídlo chutné a dostatečně výživné, děti nebudou mít potřebu utrácet o přestávkách peníze za sladké tyčinky či nezdravé brambůrky z automatů. Přinášíme několik… celý článek »
Partneři rubriky Rodina
Zajímavé odkazy