Rodina

Věno i výbavu do života berou Češi stále velmi vážně

Věno i výbavu do života berou Češi stále velmi vážně

Tradice chystání výbavy u nás stále není přežitek. Téměř 64 % Čechů vybavili jejich rodiče do života materiálním, finančním nebo jiným způsobem. Forma výbav se sice mění, ale úmysl zůstává. Rodiče chtějí své děti připravit na samostatný život, zejména jim usnadnit pořízení bydlení, které je stále nákladnější. Na oblibě… celý článek »

Mandle v čokoládě: některé výrobky klamou čokoládovou náhražkou a obsahují nadbytečná éčka

Mandle v čokoládě: některé výrobky klamou čokoládovou…

Vánoce se blíží, čeká nás tedy velká nadílka nejrůznějších sladkostí. Oblíbené jsou tzv. dražované mandle – mandle obalené čokoládou nebo jinou polevou. Spotřebitelský časopis prozkoumal 21 vzorků, aby zjistil, jak si stojí s kvalitou. Ne vždy se jedná o čokoládu. Pozor je si třeba dát i na lešticí přípravky upravující… celý článek »

Kde se naladit na Vánoce? Zkuste adventní trhy bez davů

Kde se naladit na Vánoce? Zkuste adventní trhy bez davů

S koncem listopadu se na náměstí po roce vracejí vánoční trhy, které se stávají stále oblíbenějším cestovatelským cílem. O tom vypovídají i rostoucí prodeje adventních zájezdů. Jedna cestovní agentura jich v minulém roce prodala v řádu několik set. Nejvíce Čechů míří do Drážďan či Vídně, kde mají vánoční trhy velkou tradici… celý článek »

Co dělat, když se mýlí banka

Co dělat, když se mýlí banka

Nad procesem zpracování bankovních transakcí většinou příliš neuvažujeme – až do doby, než musíme řešit nějaký problém. Ať už zadaný požadavek zpracovává člověk, nebo výpočetní technika, vždy může dojít k chybě. Jaké omyly a přehmaty mohou na straně banky eventuálně nastat? A co dělat, když vám na účtu nečekaně přistanou… celý článek »

Dětské autosedačky – je co zlepšovat

Dětské autosedačky – je co zlepšovat

Testy dětských autosedaček, které pravidelně publikuje spotřebitelská organizace ve spolupráci s německým autoklubem, přinesly výsledky 12 nových modelů. Testovaly se sedačky z různých velikostních skupin: pro miminka, batolata, předškoláky i školáky. Hodnotitelé bohužel i tentokrát narazili na rizikové sedačky. celý článek »

Test pracích prášků: Barvy zachovají, se skvrnami od čaje si však neporadí

Test pracích prášků: Barvy zachovají, se skvrnami od čaje…

Zbavit prádlo nečistot a být přitom šetrný k textilu, to jsou běžné nároky spotřebitelů na prací prostředky. Nezávislý spotřebitelský časopis dTest otestoval 21 klasických sypkých prášků na barevné prádlo a zjistil, že žádný přípravek nezvládl vyprat všechny typy skvrn. Obecně se přípravkům dařilo v likvidaci mastných skvrn… celý článek »

Jak postupovat při výběru mobilního tarifu pro děti

Jak postupovat při výběru mobilního tarifu pro děti

Penál, cvičky, svačina a… mobilní telefon. O tom, zda žáčky do školních lavic vybavit mobilním telefonem či nikoliv, se již řadu let vedou vášnivé diskuze mezi učiteli, psychology i samotnými rodiči. Univerzálně platné doporučení zatím neexistuje, ale pokud už se rozhodnete dítěti mobilní telefon pořídit, je dobré si před… celý článek »
Partneři rubriky Rodina
Zajímavé odkazy