5 nezbytných vychytávek na zimní výlet s dětmi

Krásnou zimu si užijete nejlépe, když seberete děti, nasadíte jim čepice a hurá za sněhem. Dostat dnes rodinu od počítačů, telefonů či tabletů a rozhýbat ji sice není snadné, ale stačí vybrat ty správné doplňky a každý výlet zimní krajinou se změní v příjemné aktivní dobrodružství.

Dalekohled se záznamem

Bez dalekohledu pověšeného na krku není výlet výletem. A co může být pro dítě zajímavějšího, než zkoumat vzdálená místa, kam pouhé oko nedohlédne? Digitální dalekohledy se záznamem umí ukládat fotografie i video, z výletu si tak všichni přinesete nevšední vzpomínky.

Hřejivé vložky do bot a rukavic

Zima jde na člověka od nohou, to říkaly už naše babičky. Aby vaše děti nezábly při zimním výletu nohy, zkuste jim dát do bot, rukavic či kapes hřejivé vložky. Fungují na bázi chemické reakce, stačí je otevřít a udrží si příjemnou teplotu klidně i osm hodin a tam, kde bývá dětem největší zima.

Powerbanka

Výlet je výlet, tak proč s sebou tahat externí baterii pro chytré telefony? Nebylo by lepší, aby se děti na chvíli obešly bez smartphonu? Pojďme jejich zálibu proměnit v něco kreativního a pozitivního: uspořádat soutěž o nejlepší fotku z výletu nebo hledat skryté poklady při geocachingu! Pak je dostatečná zásoba energie v telefonu naprostou nutností. Díky powerbance výletníkům nikdy nedojde „šťáva.“

Čelovka

Zimní výlet se může pěkně protáhnout, dny jsou kratší a není výjimkou, že je tma už ve čtyři odpoledne. Když se vracíte za šera, nachystejte pro své děti další dobrodružnou aktivitu – pochod s čelovkami. Děti milují baterky a světla, čelovka vám navíc v batohu nezabere téměř žádné místo.

Dobře vybavená lékárna

I na výletě může vaše děti potkat zdravotní problém. Náplasti, nepálivá dezinfekce a případně léky proti alergiím jsou samozřejmostí, ale ani bolest hlavy, zubů či břicha si nevybírají, kdy mohou na vaše ratolesti udeřit. Akutní obtíže vyřeší Nurofen Junior ve formě měkkých žvýkacích tobolek. Je určený pro děti ve věku 7 až 12 let, které jsou již příliš velké na sirup nebo ještě malé na klasické prášky. Má příjemnou pomerančovou příchuť a na výletě jistě oceníte, že ho není třeba zapíjet.