Rodina

Kam na letní dovolenou za sluníčkem, teplem a koupáním? Zkuste nedaleký Hévíz

Kam na letní dovolenou za sluníčkem, teplem a koupáním…

Řešíte, kam letos vyrazíte s rodinou v létě na dovolenou? Hledáte bezpečné místo vhodné k relaxaci, koupání, ale i k cyklo výletům a turistice? Maďarské lázeňské městečko Hévíz je jedinečné především díky unikátnímu největšímu biologicky aktivnímu termálnímu jezeru světa vhodnému k celoročnímu koupání. celý článek »

Dovolená v kempu je „in“. Jak vybrat ten pravý?

Dovolená v kempu je „in“. Jak vybrat ten pravý?

České kempy a tábořiště zažívají nebývalý boom – jen loni do nich zavítalo 1,1 milionu návštěvníků! A co je potěšující – 980 tisíc z nich byli čeští turisté. Pokud se také letos chystáte kempovat, určitě nebudete zklamáni, jen si předem zjistěte, na jakou klientelu je kemp zaměřený. celý článek »

Jak rodiče ničí dětské nadšení pro sport

Jak rodiče ničí dětské nadšení pro sport

Děláme to často nevědomky, ale některými svými činy bohužel dost intenzivně. Pokud chcete mít z dítěte pohybového nadšence, tady je pět typických vzorců chování, které by bylo lepší si v takovém případě odpustit. Dítě jimi ke sportu nepřiblížíte, spíš jej od něj vzdalujete. celý článek »

Začíná chodit? Nevoďte ho za ručičku

Začíná chodit? Nevoďte ho za ručičku

Asi všichni rodiče se shodnou, že okamžiky spojené s prvními krůčky dítěte patří k těm nejkrásnějším v životě. Tyhle chvíle jsou ale zároveň velmi důležité pro jeho budoucí pohybový vývoj. Zjistili jsme, co by mělo první chůzi dítěte předcházet, jak by měla správně probíhat a jakých chyb se vyvarovat. celý článek »

Nepodceňujte spánek svých školáků a předškoláků

Nepodceňujte spánek svých školáků a předškoláků

Délka spánku u předškoláků by měla být v průměru 10–12 hodin denně. U školáků na prvním stupni základní školy pak 8–10 hodin. Nedostatečný nebo nekvalitní spánek má za následek zhoršení paměti, koncentrace i abstraktního myšlení a často vede ke zhoršení prospěchu ve škole. Podílí se také na poruchách chování, změnách nálad… celý článek »

Zásady při cestování po vlastní ose

Zásady při cestování po vlastní ose

Cestovní kanceláře čím dál tím více rozšiřují svoji nabídku, a tak si většinou vyberou i ti nejnáročnější turisté, ať už dychtí po romantice, dobrodružství či odpočinku. I tak se ale každoročně najde obrovské množství Čechů podnikajících výpravy do zahraničí na vlastní pěst. Na co je třeba myslet? celý článek »

Kaligrafie – aneb jak procvičit děti ve psaní a sobě „vyčistit hlavu“

Kaligrafie – aneb jak procvičit děti ve psaní a sobě…

Kaligrafie je účinné grafomotorické cvičení pro všechny generace. Děti role středověkých mnichů nebo čínských písařů nadchnou a ani si přitom neuvědomí, že trénují psaní. Pro dospělé zase kaligrafie představuje originální způsob relaxace i možnost, jak získat zpátky úhledný krasopis. celý článek »

Partneři rubriky Rodina
Zajímavé odkazy