Dopřejte si i na mateřské dovolené čas jen pro sebe

„Mateřská dovolená“

Všechny maminky se shodnou, že kdo vymyslel název „mateřská dovolená“ s dětmi nejspíš vůbec nepřišel do styku. Ač je čas strávený s dětmi nádherný, je zároveň také náročný a neustálá bdělost nad batoletem kaskadérem bývá často únavná. Navíc pro partnerský vztah je nutné nevzdávat se svého vlastního života, který pochopitelně příchod potomka dost naruší.

S aplikací Babysitting.today je možné pořídit si slečnu/paní na hlídání i v případech neplánovaných povinností, nebo v situaci, kdy vám vaše vlastní hlídání selhalo. Manipulace s aplikací je velmi snadná, intuitivní, sama vás ke všem potřebným krokům rychle navede. Stačí zadat nabídku, na kterou reagují předem ověřené hlídačky z vašeho okolí. Vy si pak jen vyberete, domluvíte schůzku a můžete jít. Předem se neplatí nic, rodiče platí až po úspěšném hlídání. Provize za hlídání je pro rodiče pouhých 20 Kč a hlídačka odvede ze své částky 15 %. Platí se přes aplikaci a jen za již proběhlé hlídání.

Nebojte se odpočinout

„Velmi rádi bychom umožnili i rodičům, kteří nemají luxus v podobě „hlídacích“ babiček, aby měli i svůj vlastní čas, čas jen pro sebe, či partnery,“ vysvětluje David Bartoš ze společnosti Red.Systems, která projekt zaštiťuje a dodává: „U nás stále trochu přetrvává mylný názor, že pokud nám někdo hlídá dítě, selháváme, nejsme schopní se o své dítě sami postarat. Nicméně rozhodně tomu tak není. Naopak rodič, který má i svůj vlastní život, nezanevřel na své koníčky, přátele, partnera, se pak svému dítěti věnuje ještě více a tráví společný čas kvalitněji. Necítí se uvězněn jen mateřskými/ro­dičovskými povinnostmi.“

Aplikace úspěšně funguje v Čechách a na Slovensku, od července je spuštěná také v Německu. Více informací na www.babysittin­g.today, nebo na Facebooku.

Aplikace je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Instruktážní videa s veškerými potřebnými informacemi jsou k vidění zde.