Druhý ročník Prague Ice Cream Festivalu přichází se spoustou novinek

Dětská i pohodářská část

„Další podstatnou novinkou je, že program celého festivalu bude rozdělen na „dětskou“ dopolední a „pohodářskou“ odpolední část. Děti si užijí nejrůznější atrakce jako skákací hrad, soutěže, hudební produkci nebo malování na obličej. Dospělí a mládež můžou odpoledne zrelaxovat po náročném víkendu se zmrzlinou v ruce u klubové hudby, DJˈs vystoupení, workshopů a odpolední alko zmrzliny. Ta se v areálu začne podávat po 15. hodině,“ říká jeden z organizátorů akce Jan Štrbáň.

Soutěž o nejlepšího zmrzlináře

Tento ročník budou moci sami návštěvníci rozhodnout o nejlepším zmrzlináři festivalu. Hlasovat může každý dospělý účastník, který si vstupenku zakoupí. Stačí, aby zapsal své jméno spolu s telefonním číslem a nejoblíbenějším zmrzlinářem na rub tiketu a vhodil ho do připraveného boxu, který bude umístěn v areálu. Vstupenky hlasujících budou slosovatelné o hodnotné ceny, které do soutěže věnují partneři festivalu a vystavovatelé. „Hlasovat se bude do 17. hodiny, slavnostní vyhlášení 3 nejlepších zmrzlinářů je pak plánováno kolem půl sedmé před koncem celého festivalu.“

Jaká je novinka?

Novinkou je i rozšířené vstupné a návštěvníci se budou moci do areálu kdykoliv vrátit. „Právě na základě zpětné vazby návštěvníků jsme letos připravili zvýhodněnou rodinnou vstupenku a také nabitý VIP balíček, nově mají slevu i studenti. Děti, senioři a držitelé ZTP(/P) průkazu mohou do areálu stejně jako minulý rok vstoupit zdarma,“ doplňuje Štrbáň. „Stejně tak rozšiřujeme zázemí a pro návštěvníky připravíme dostatek stínu, slunečníků, posezení a party stan pro případ nepříznivého počasí. Na místě budou toalety zdarma a tekoucí voda.“ Prvního ročníku festivalu se zúčastnilo zhruba 9 000 návštěvníků. „Rozdali jsme mnoho cen v soutěžích, stovky balónků, vybrali téměř 30 000 Kč pro NF Kapky naděje díky našemu hlavnímu partnerovi MEC3. Nejinak tomu bude i tento rok,“ rekapituluje organizátor.

Nejen zmrzlina

Vystavovatelé přijedou z různých koutů celé střední Evropy. Kromě zmrzliny se můžou účastníci těšit na stánky s kávou, pivem a dalšími specialitami v případě nenadálého hladu. Během celého festivalu budou probíhat soutěže, workshopy a jako minulý rok se bude rozdávat i zmrzlina zdarma mj. znovu od Ben & Jerrys! Speciální soutěže plánují pořadatelé vyhlásit i na sociálních sítích, proto doporučují sledovat Facebook nebo Instagram Prague Ice Cream Festivalu.