Kam na letní dovolenou za sluníčkem, teplem a koupáním? Zkuste nedaleký Hévíz

Klasické koupání si v Hévízském termálním jezeru můžete zpestřit i za pomoci gumových kruhů a můžete si být jisti, že vaše ratolesti si v něm určitě nebudou stěžovat na studenou vodu. A když je toto unášení se cirkulující vodou přestane bavit? V letních měsících je přímo u jezera otevřen bazén pro děti do 12 let. Nejenže se mohou do sytosti vyřádit ve vodě, ale jakmile začnou mít dlouhou chvíli, mohou se u bazénu zapojit do zábavných animátorských programů a zkusit si tak například vodní gymnastiku, své plavecké dovednosti nebo hry s rozličným vodním nářadím. Většina hotelů v Hévízu pak celoročně provozuje bazény různých velikostí a atrakcí. Zvolili jste pro pobyt hotel bez bazénu, apartmán či ubytování v soukromí? Žádný problém, hotely vám za malý poplatek umožní do svých bazénů vstup kdykoliv během dne.

Dětská hřiště pro všechny věkové kategorie

A co když budou mít děti vody dost? Hévíz má řadu dětských hřišť, která určitě zaujmou řadou atrakcí a herních prvků. Zábavu si zde tak najdou děti skutečně všech věkových kategorií. A pokud si rádi hrajete i v dospělém věku, můžete zkusit venkovní cvičící park. Své o Hévízu a jeho okolí ví i populární česká bloggerka a dvojnásobná maminka Alice z blogu Mámou Stylově, která navštívila Hévíz před pár dny. Alice ve svém videu mimo jiné hovoří i o jednom z hotelů ležícím nedaleko Hévízu, který označila za nejkrásnější hotel a zázemí pro děti, co kdy viděla. Celé video je k dispozici zde: Koupu se v Největším Termálním Jezeře na Světě HÉVÍZ! / VLOG

Výlety autem, pěšky nebo na kole

Prokládáte rádi svou dovolenou zajímavými výlety a prohlídkami? I zde vás Hévíz nezklame. Prohlídky, výlety a procházky kolem města i do okolí nevyžadují předchozí přípravu a v orientaci vám pomohou dobře viditelné turistické značky a rozcestníky. V okolí městečka Hévíz se nachází řada zřícenin hradů. Za zmínku stojí Tátice, Szigliget či Sümeg, kde můžete s celou rodinou na vlastní kůži poznat a vyzkoušet středověkou minulost. Krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely na břehu Balatonu, kam můžete z Hévízu zajet autem i na kole po cyklostezce. Místní zámecké muzeum Helikon má svou stálou výstavu myslivosti, tipem je bez pochyby muzeum dopravy či návštěva zvířecího parku. V centru města Keszthely je pak muzeum loutek, historické panoptikum nebo šnečí parlament. Vedle silnice na cestě do Keszthel se nachází Adventure park, kde si děti mohou užít také mnoho zábavy.