Myslete už teď na léto! Jak si vybrat vhodný bazén?

Jak si vybrat vhodný bazén?

Pokud už teď víte, že si chcete na příští sezónu pořídit bazén, je dobré začít sbírat informace o různých typech co nejdříve. Jak se jinak orientovat v tak široké nabídce tvarů, materiálů či bazénového příslušenství?

Bazén nám slouží mnoho let a je proto důležité si vybrat vhodný typ, a především kvalitní materiál. Je vhodné se obrátit přímo na specialisty, kteří se prodejem bazénů dlouhodobě zabývají. Vždy dbejte na to, aby byl výrobce seriózní a měl s prodejem bazénů zkušenosti, tedy aby vám dokázal poskytnout kvalifikovaný servis a poradenství.

Skimmerové bazény

Možná jste se setkali s pojmem skimmerový bazén. Co to ale znamená? Jedná se o zapuštěné bazény vhodné pro venkovní instalace. Vyrábí se z velice odolného materiálu ALBISTONE® a jeho životnost je až padesát let! Výhodou je i barevná stálost, tvárnost a pevnost materiálu. Jedinečné u této technologie je její tvárnost. Můžete si tedy vysnít tvar vašeho bazénu a bude vám vytvořen na míru. Tvary, rozměry, typ schodiště – to vše si můžete přizpůsobit. A v čem jsou jiné od laminátových bazénů? Jsou si podobné, vlastnostmi i odolností materiálu. Oproti skimmerovým bazénům však jejich tvar a rozměry nelze měnit, proto nejdou vyrobit přímo podle požadavků zákazníka.

Fóliové bazény

Fóliové bazény jsou vyráběny prostřednictvím odlišné technologie. Stejně jako u laminátových bazénů jsou i zde tvar a rozměry stanoveny a nelze je měnit. Mají ocelovou konstrukci a vložku z PVC folie. Fóliové bazény jsou různých typů – např. americkým typem je model Hawai a Tropic. Zde jsou bazénové konstrukce tvořeny ztraceným bedněním a proměnlivou hloubkou dna.

Vypláštění bazénů

Pokud se klient rozhodne pro zhotovení betonového bazénu, udělá se vypláštění za pomoci těžké folie. Pokud by se totiž nechal pouze beton, mohlo by docházet ke zranění koupajících osob ale mohly by v bazénu zůstávat i nečistoty v pórech betonu. Vypláštění bazénů se používá i u rekonstrukci starých bazénů, kde se používají těžké folie z měkčeného PVC.