Na co si dát pozor při výběru školní výbavy

Školní výbavou jsou na prvním stupni zejména psací potřeby, sešity, výtvarné potřeby a aktovka či pro větší školáky batoh. Nabídka je široká a mezi jednotlivými produkty je často velký rozdíl v kvalitě i bezpečnosti. Přinášíme vám proto praktické tipy Michaely Lammrové ze společnosti Kores pro výběr kvalitních a bezpečných školních pomůcek.

Neřiďte se pouze cenou

Dobrým univerzálním pravidlem je – neberte automaticky nejlevnější nabídku. Všechny produkty, které jsou prodávány na našem trhu, musí ze zákona splňovat bezpečnostní standardy, ale je faktem, že některé z nich je splňují více a jiné méně. Každopádně buďte podezřívaví k nejnižší cenové nabídce, zejména pokud se jedná o značku, kterou neznáte.

Požadujte certifikáty

Není jednoduché se rychle zorientovat v množství školních pomůcek, hlavně když máte požadavek na kvalitu a bezpečnost. „Je dobrým zvykem kvalitních výrobců dokládat kvalitu svých produktů certifikáty kvality a bezpečnosti. Samotný obal a informace na něm by měly certifikace dostatečně a zřetelně komunikovat,“ říká Michaela Lammrová ze společnosti Kores Praha.

Kvalitu i bezpečnost zaručí prověřená značka

„Zárukou kvalitního a bezpečného produktu je značka garantující dlouhodobé zkušenosti většího množství zákazníků,“ dodává Michaela Lammrová z Kores Praha. Značka je nositelem informací o produktu a u zboží, které značku postrádá, je vhodné ptát se na jeho původ a kvalitu.

Design je důležitý

Děti dávají velký důraz na design školních pomůcek. A ten často rozhoduje o tom, jak rády děti věc používají. Pokud tedy produkty garantující kvalitu a bezpečnost přinesou ještě pro děti poutavé designové řešení a radost, je to skvělé.