Netradiční deník z prázdnin i výletu potěší po celý rok

„Už několik let po sobě pořádáme v létě tvořivé prázdninové kempy pro děti i dospělé. Zabavit děti je dnes čím dál těžší. Posedlost mobily, tablety a další elektronikou i u těch nejmenších je zkrátka větší a větší. Jakmile s nimi ale začneme tvořit co nejjednoduššími technikami a dodáme jejich dílům příběh, na kterém začnou pracovat, máme vyhráno,” říká Martina Linková z portálu a dílen kreativního tvoření Aladine.cz.

Vzhůru na kreativní digitální detox!

Odpočinek od neustálého klikání ostatně nepotřebují jen dospělí, ale také děti. „Na mobilu a tabletech jsou zvyklé ruce používat úplně jinak, jemná motorika je jim často cizí, stejně jako fantazie. Když jsme venku, dokážeme jim ještě vymýšlet hry a zabavit je. Hůř je tomu ale už doma, kdy potřebujeme tu dodělat to, tu ono, a děti se rychle uchýlí k elektronickým miláčkům. Sbírejte proto na výletech a cestách jakékoliv památky na tyto společné zážitky – lístky, vstupenky do hradů a zámků, papírky od lízátek…,“ radí Martina Linková s tím, že děti takto dokážete mnohem lépe inspirovat k domácímu tvoření po návratu domů. Stačí jim pak doma hezky nachystat prostor, pár bílých tvrdých papírů, lepidlo a nechat je rozehrát jejich vzpomínkovou hru v jejich vznikajícím deníčku. „Když jim k tomu ještě vyberete příběhová razítka, s nimiž mohou vytvářet příběhy princů a princezen, hradů anebo třeba zvířátek, která si následně mohou ještě vybarvit anebo umístit do mapy, kterou jim namalujete, krásně se zabaví a udělají toho mnoho pro svůj osobní rozvoj. Platí tady ale jedno varování – tvoření často pohltí i rodiče a je návykové,“ uzavírá Martina Linková.

Razítka, která dají deníkům příběhy:

Obejvte například sadu Mořský svět StampoMinos jsou originální razítka s tematikou života v moři, která umí vyprávět příběhy! Razítka jsou namalovaná tak, že na papíře dětem vykouzlí vždy nový příběh, ať už je zkombinuj jakkoliv. Obrázky se dají pohodlně vymalovat a dotvořit. Lesní, pohádkový a mnoho dalších světů najdete na www.aladine.cz.