Pět tipů pro letošní léto 

1) Užijte si filmy pod hvězdnou oblohou

Letní kina jsou opět v kurzu a je jich čím dál více po celé republice. Promítají se filmové trháky i nezávisle kousky, stačí si jen vybrat dle svého vkusu. Přehled těch pražských najdete zde. Někde dokonce narazíte i na venkovní stánek s popkornem! 

2) Naučte se létat 

Máte-li rádi vodu a adrenalinové sporty, nenechte si ujít flyboarding – zážitek, při kterém budete opravdu létat. Do vzduchu vás vynesou speciální boty s vodními tryskami a pak už můžete zkoušet, co vám trysky a vaše síla dovolí. Plavat jako delfín, oblíbenou vodní zábavu si můžete užít ve Vraném n. Vltavou nebo na Dalešické přehradě u Brna.

3)Staňte se zmrzlinářem

Vyrobit domácí zmrzlinu není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Existuje bezpočet receptů na ovocné i smetanové zmrzliny, ke kterým nebudete potřebovat žádné speciální přístroje. Jeden můžete vyzkoušet hned: zmrazte 2 zralé banány, poté je rozmixujte spolu s čerstvými jahodami a lžičkou citronové šťávy, ihned podávejte. 

4) Neseďte doma, když prší 

Na revizi šatníku nebo luštění sudoku budete mít dost času na podzim. Léto je potřeba si užít, i když zrovna slunce nepraží. A naopak, třeba pro pěší výlety je počasí pod mrakem ideální, stačí mít s sebou pohotovostní pláštěnku a můžete vyrazit, kam se vám zachce. Když výlet naplánujete k nějakému atraktivnímu cíli, i překážky počasí se vám budou překonávat snadno. Taková pivní koupel na konci výletu zní lákavě, co říkáte?

5) Lovte příšerky 

Svět žije honem na Pokemony. Pokud jste ještě nové mobilní hře nepropadli, po prvním vyzkoušení budete bez šance. Stačí si na chytrý telefon pořídit aplikaci ke hře a vyrazit na lov známých příšerek. Jejich výskyt hlídáte na mapě a pomocí displeje fotoaparátu je pak v reálném světě zaměříte a odchytnete. Vysoce návyková mobilní hra má oproti ostatním jednu nespornou výhodu – dostane na čerstvý vzduch i ty nejzarytější „pařmeny“.