Vzdělávací hračky nemusejí být nuda

Na dárky si udělejte čas

Čas Vánoc, který se v posledních letech pro mnoho z nás stal spíše oslavou konzumního stylu života, symbolem zbytečných útrat a shonu, se pomalu, ale jistě blíží. Zbytečnému utrácení za dárky se dá předejít mimo jiné i tím, že si na jejich pořizování vyhradíte čas s dostatečným předstihem. Nákup si tak lépe promyslíte, pořídíte dárek, který obdarovávaného skutečně potěší, a ještě snížíte šance, že se v předvánočním shonu na poslední chvíli necháte zlákat reklamními triky prodejců a utratíte více peněz, než je potřeba. Předvánoční akce a nabídky jsou v obchodních centrech a prodejnách doslova všudypřítomné a je těžké jim odolat, zvláště pokud jste ve stresu, nápad na dárek nemáte žádný a mnoho času na jeho pořízení už vám nezbývá.

Především pokud máte malé děti, je těžké se udržet a nenakoupit spousty krásných hraček, her, knížek a výtvarných potřeb. Když se nehlídáme, Vánoce se mohou pěkně prodražit, aniž by děti udělaly šťastnější. Úměra „čím více dárků, tím větší radost“ nebo „čím dražší dárky, tím větší radost“ rozhodně neplatí, i když máme často sklony si to myslet. Nesrovnávejte se proto s okolím a nesledujte, kolik peněz za vánoční dárky pro děti utratil váš soused. Vyvarujte se nákupů jen proto, že někdo z vašeho okolí to koupil taky a investoval do toho stejné peníze. I psychologové radí zaměřit se na výběr dvou až tří hodnotných věcí z dopisu Ježíškovi a ty svým ratolestem nachystat pod vánoční stromek. S velkým množstvím dárků děti ztrácejí pozornost a schopnost se soustředit, rozbalování je přestává bavit a radost z nadělených věcí není větší, ba naopak.

Dárek, který potěší a zároveň podpoří rozvoj osobnosti

Při nakupování dárků pro vaše děti mějte na paměti nejen to, co je potěší a zabaví, ale co jim v útlém věku může pomoci rozvíjet vlastní osobnost a důležité vlastnosti, jako je tvořivost, představivost a fyzické schopnosti. Vzdělávací hračky přitom nemusí být nudné. Na trhu je k dispozici spousta takových, které dětem nabízejí hodiny a hodiny nekonečné zábavy, zatímco ke vzdělávání dochází zcela přirozeně a nepozorovaně během hraní. Hitem na trhu se vzdělávacími hračkami je v posledních letech tvarovací modelína ze silikonu. „U dětí i jejich rodičů je velmi populární Think Doh, první silikonová modelína na světě, která neztvrdne, ani když se ponechá dlouho na vzduchu. Měkkost hmoty se nemění, ať je teplo, nebo zima, dá se znovu použít,“ říká Jana Žučková, manažerka kreativních hraček pro děti Kreativní-hracky.com. „Barva nezůstává na rukou dítěte ani na nábytku či stole. Proto ji milují i maminky, které místo náročného úklidu mohou věnovat čas svým ratolestem.“

Hlavní složkou silikonové modelíny je křemík, který je hned po kyslíku nejběžnější prvek na zemi. Neškodí lidskému tělu, nevyvolává alergie a jako materiál je bezpečný a schválený i pro dětské hračky. „Modelování pomáhá dětem rozvíjet představivost vymýšlením různých tvarů, podporuje kreativitu tvarováním a mícháním barev a navíc rozvíjí jemnou motoriku a schopnost koordinace ruce – oči,“ dodává Žučková. K dostání je v mnoha barevných variantách, od základních barev přes průhlednou hmotu až po zářivé barvy a barvy svítící ve tmě. Mícháním barev navíc mohou vzniknout odstíny zcela nové.

Think Doh – Sada

Balení obsahuje:5 balení silikonu,1 si­likonové letadlo,2 pomůcky na tvoření, hrací podložku,speciální pečící papír,barevnou předlohu a návod k použití. Doporučeno od 4 let.

Magická silikonová modelína, která neztvrdne, dokud se neupeče a i po zapečení zůstane pružná. Další výhody:

  • *čistá, omyvatelná, antibakteriální, vhodná i pro alergiky
  • *nelepí, hygienická, znovu – použitelná
  • *netoxická a absolutně bezpečná
  • *je možné ji zapéct k zachování díla
  • *12 krásných lesklých barev i po zapečení + 6 různě svítících ve tmě

Silikon je materiál, který se používá k výrobě bezpečných a zdravotnických výrobků jako jsou láhve a další pomůcky pro batolata, hračky, výrobky do kuchyně a zdravotnický materiál, který může být použit i do lidského těla. Je netoxický, tepelně odolný a nevyvolává alergie. To znamená, že vaše dítě bude v bezpečí, když si bude hrát s hmotou Think Doh

Pojďte s námi soutěžit

Máme pro vás připravené tři balíčky kreativní sady Think Doh. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Jakým způsobem docílíte ztvrdnutí magické silikonové modelíny?

  1. ponořením do vody
  2. upečením
  3. vložením do chladničky

Odpovědi zasílejte na adresu soutez@npmedia.cz s předmětem THINK HOH do 16.12. 2016 výherce budeme kontaktovat e-mailem.