Zdraví

Dejte šanci cvičení s vlastní vahou. Výsledky vás ohromí

Dejte šanci cvičení s vlastní vahou. Výsledky vás ohromí

Univerzální recept na spokojený život neexistuje, ale kdyby se ho někdo přeci jen odvážil sepsat, téměř jistě by jako jednu z ingrediencí uvedl pravidelné cvičení. Není tajemstvím, že pohybová aktivita (je-li prováděna správně) prospívá fyzickému i psychickému zdraví snad ve všech ohledech. celý článek »

České jablíčko vždy po ruce

České jablíčko vždy po ruce

Lidové moudro praví, že pokud si dáte každý den jedno jablko, nebudete potřebovat lékaře a budete zdraví. O své tělo samozřejmě musíte pečovat po všech směrech, ale vězte, že přísloví našich předků má něco do sebe. Jablka obsahují velké množství vlákniny, vitamíny, minerální látky a antioxidanty – tedy složky, které náš… celý článek »

Dětské přísady do koupele nepotěší pokožku, ani životní prostředí

Dětské přísady do koupele nepotěší pokožku, ani životní…

Voda a vodní radovánky jsou pro děti jedním z největších lákadel. Není proto divu, že řada výrobců nabízí nejrůznější produkty, které i obyčejnou vanu promění v zábavní park. Své ratolesti tak můžete doma dopřát zábavnou slizovou lázeň nebo vanu plnou třpytek. Spotřebitelská organizace dTest nechala otestovat 12 dětských… celý článek »

Nezanedbejte svůj zdravotní stav kvůli covid-19

Nezanedbejte svůj zdravotní stav kvůli covid-19

V době koronavirové pandemie se mnozí lidé raději vyhýbají návštěvě zdravotnických zařízení, aby se obávaným virem nenakazili. Často je však lékařská péče neodkladná a její zanedbání či odsunutí o několik týdnů může mít fatální následky… Zejména pacienti, kteří se dlouhodobě léčí, by neměli brát své choroby na lehkou váhu… celý článek »

Sedm tipů, jak přežít karanténu a nezlenivět

Sedm tipů, jak přežít karanténu a nezlenivět

Nouzový stav, který momentálně panuje napříč celou republikou kvůli pandemii koronaviru, uzavřel většinu z nás za zdmi našich domovů. Dny se proměnily v týdny a odloučení od společnosti může mít negativní vliv nejen na naši psychiku. Řada firem se ale snaží přenést zábavu do našich obývacích pokojů, nebo nám pobyt doma… celý článek »

Pylová sezona letos odstartovala nadprůměrně brzy. Jak alergie ohrožuje zrak?

Pylová sezona letos odstartovala nadprůměrně brzy. Jak…

Důsledky nezvykle teplého počasí letos naplno pociťují mimo jiných i alergici. První pylová zrna olše a lísky se v ovzduší objevila už koncem ledna a letošní pylová sezona je v plném proudu. Během časného jarního období trápí alergiky právě pyly stromů a keřů. Projevy alergií jsou nejen nepříjemné, ale například neléčená… celý článek »

Nejčastější nádorová onemocnění žen: pokroky v léčbě rakoviny prsu

Nejčastější nádorová onemocnění žen: pokroky v léčbě…

Nádor prsu je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u českých žen. Prevence, moderní lékařské postupy a inovativní léky pomáhají prodloužit život a zlepšit komfort pacientek s obávanou nemocí. Onemocnění zachycená ve včasných stadiích dnes mohou být zcela léčitelná, prodlužuje se také přežití pacientek… celý článek »
Partneři rubriky Zdraví
Zajímavé odkazy