Zdraví

Pylová sezona letos odstartovala nadprůměrně brzy. Jak alergie ohrožuje zrak?

Pylová sezona letos odstartovala nadprůměrně brzy. Jak…

Důsledky nezvykle teplého počasí letos naplno pociťují mimo jiných i alergici. První pylová zrna olše a lísky se v ovzduší objevila už koncem ledna a letošní pylová sezona je v plném proudu. Během časného jarního období trápí alergiky právě pyly stromů a keřů. Projevy alergií jsou nejen nepříjemné, ale například neléčená… celý článek »

Nejčastější nádorová onemocnění žen: pokroky v léčbě rakoviny prsu

Nejčastější nádorová onemocnění žen: pokroky v léčbě…

Nádor prsu je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u českých žen. Prevence, moderní lékařské postupy a inovativní léky pomáhají prodloužit život a zlepšit komfort pacientek s obávanou nemocí. Onemocnění zachycená ve včasných stadiích dnes mohou být zcela léčitelná, prodlužuje se také přežití pacientek… celý článek »

Meningokok: nemoc z diskoték, kolejí a přednáškových sálů

Meningokok: nemoc z diskoték, kolejí a přednáškových sálů

Invazivní meningokokové onemocnění u nás každoročně vstoupí do života několika desítkám osob. Část z nich tvoří adolescenti a mladí dospělí, kterým může meningokok poznamenat celý život a v řadě případů ho i ukončit. Proč si meningokok vybírá tak často mladé, zdravé lidi? Jak dojde k nákaze a lze se bakterii meningokoka… celý článek »

Ženy více odkládají těhotenství, roste počet umělých oplodnění

Ženy více odkládají těhotenství, roste počet umělých…

Loňský rok potvrdil trend posledních let, když byl rekordní v počtu umělých oplodnění. Celkem jich proběhlo přes 40 tisíc. Číslo každoročně narůstá nejen díky enormnímu zájmu cizinek o podstoupení lékařského zákroku v Česku, které využívají příznivé legislativy. Hlavním důvodem je ale odkládání těhotenství do pozdějšího… celý článek »

Předcházet či vyléčit lze přibližně 80 procent všech vad zraku. Zásadní je prevence!

Předcházet či vyléčit lze přibližně 80 procent všech vad…

Podle odhadů žije na světě přibližně 1,3 miliardy lidí s nějakou formou zrakového postižení. První potíže se zrakem se nejčastěji začínají projevovat u čtyřicátníků. V tomto věku by už lidé měli očaře navštěvovat pravidelně jednou ročně, ať už je problémy se zrakem trápí, nebo ne. Preventivní prohlídky ale Češi podceňují. celý článek »

Souvisí imunita s věkem?

Souvisí imunita s věkem?

Většina témat o zdraví se spojuje s imunitou – s důmyslným systémem organismu, který ho ochraňuje před nástrahami. Ne vždy však funguje na sto procent, a proto je potřeba mu trochu pomoci. Obzvlášť u miminek či seniorů – jejich imunita je totiž výrazně nižší, než u zbytku populace. celý článek »
Partneři rubriky Zdraví
Zajímavé odkazy