Zdraví

Kýla nebo banalita, která může ohrozit život

Kýla nebo banalita, která může ohrozit život

Kdo z nás nikdy nezkoumal svoje břicho, které většinou vidíme jako příliš velké? Neplatí ale, že za všechno, co v této partii přebývá, může tloušťka. Vyklenutí v oblasti břicha, pupku, ale i třísla nebo stehna bývá často příznakem kýly. A ta, když ji zanedbáme, může ohrozit náš život. Kýla, ať už vrozená nebo získaná… celý článek »

Dorazte na veletrh zdravého životního stylu

Dorazte na veletrh zdravého životního stylu

Od 9. – 11. 11. 2018 se uskuteční na Výstavišti v pražských Holešovicích na Praze 7 veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018. Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY PRAGUE 2018. Těšit se můžete na desítky vystavovatelů ze sféry zdravého životního stylu, ekologicky šetrné výrobky, nabídky a tipy na… celý článek »

Co zajistí dokonalou čistotu lahví a doplňků pro miminko?

Co zajistí dokonalou čistotu lahví a doplňků pro miminko?

Sterilizátor je dnes nezbytný pomocník téměř v každé rodině s miminkem. Vždyť právě hygienická čistota chrání naše nejmenší před neviditelnými bakteriemi. Velmi častou chybou maminek bývá sušení sterilizovaných kojeneckých lahví klasickou utěrkou, na které mohou bakterie rovněž „přebývat“. celý článek »

Revital Vitamin C 1 000 mg s rakytníkem

Revital Vitamin C 1 000 mg s rakytníkem

Vitamín C významně posiluje odolnost organismu, snižuje únavu a je výborným antioxidantem. Pro organismus je nezbytný a stejně tak i jeho pravidelný přísun. Céčkem se nemůžeme předávkovat, protože při nadbytku ho tělo jednoduše vyloučí močí. Při chřipce, nachlazení, fyzické námaze, rekonvalescenci, ale také stresu je dobré… celý článek »

Potravinová alergie jako epidemie století

Potravinová alergie jako epidemie století

Mluvíme o ní jako o epidemii 21. století, protože registrujeme masivní nárůst počtu alergiků, a to zejména u dětí. Ukazuje se, že v současné době již každý třetí Čech je na něco alergický. Pokud nedojde ke změně, do budoucna to bude každý druhý. Co alergii ovlivňuje a jak se jí můžeme vyhnout? A věděli jste, že HA mléka… celý článek »

Dětské oční vady - většinou se projeví až s nástupem do školy.

Dětské oční vady - většinou se projeví až s nástupem do…

Dalekozrakost, astigmatismus a tupozrakost – to jsou nejčastější oční vady, které trápí děti. Podle odhadů trpí oční vadou čtvrtina školáků a 10% předškoláků. Čím je dítě menší, tím složitější je oční vadu rozpoznat. U řady dětí proto diagnostika oční vady proběhne až po nástupu do školních lavic. celý článek »

Nejvíce nebezpečné výrobky se nachází v sortimentu hraček a oblečení

Nejvíce nebezpečné výrobky se nachází v sortimentu hraček…

Ftaláty v panence typu barbie či pískacích hračkách, malé oddělitelné části dětského chrastítka, dámské baleríny obsahující škodlivé chemické látky či rádio, které vám může přivodit úraz elektrickým proudem. To je jen pár příkladů rizikových produktů, které eviduje veřejně přístupná databáze nebezpečných výrobků. Co v ní… celý článek »

Jak bojovat s alergiemi? Jde to i bez léků a doktorů

Jak bojovat s alergiemi? Jde to i bez léků a doktorů

Trpíte vy nebo vaše dítě alergií? V současnosti počet alergiků roste a tento nárůst má spoustu příčin. Většinu z nich bohužel nemůžeme sami změnit. Co ale můžeme udělat, vybrat si vhodnou a šetrnou léčbu. Takovou, která bude účinná, ale zároveň i šetrná k lidskému tělu. Spousta lidí proto hledá k běžné chemické léčbě… celý článek »

Partneři rubriky Zdraví
Zajímavé odkazy