Čekáte přírůstek do rodiny? Řiďte se při výchově intuicí.

Miminko zcela jistě změní váš celý život

Ať už jde o plánované či neplánované těhotenství, miminko zcela jistě změní váš celý život. A přestože třeba čas od času panikaříte, že něco uděláte špatně, měly byste mít na paměti, že váš přístup vašeho potomka ovlivní do budoucna. Určitě není od věci inspirovat se a nechat si radit od přátel, doktorů či vašich maminek, na druhou stranu ovšem není potřeba se děsit, pokud je to s vámi jinak. Stejně jako slovy nelze vyjádřit, co čekat u porodu, nemůžete ani popsat, jaká výchova je ta správná. „Každá maminka, která nosí devět měsíců své dítě pod svým srdcem, přece chce pro své dítě jenom to nejlepší (výjimka potvrzuje pravidlo). Je milion způsobů, jak se starat o dítě, jak ho vychovat, jak ho stravovat, jak koupat, uspávat, učit… A co maminka, to jiný způsob.“, píše ve svém deníku na webových stránkách www.zjv.cz projektu Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Zdraví jako vášeň známá zpěvačka a herečka Marta Jandová.

Pouto mezi matkou a dítětem vám pomůže

Nebojte se toho, že po porodu něco pokazíte. Samy po pár dnech budete vědět lépe než kdokoli jiný, co který pláč miminka znamená. Zdali ho něco nebolí či má hlad nebo jestli je potřeba vyměnit plínka. Pouto mezi dítětem a matkou je natolik silné, že není třeba manuálů a příruček. Ty vás naopak zbytečně vystresují. Pokud něco špatně uděláte, příště si dáte pozor. Nezapomínejte, že před rozhodnutími, zda-li bude miminko spát v posteli s vámi nebo samotné v posteli či jak dlouho budete kojit, stálo nepočítaně rodičů stejně tak jako právě vy. Všechno je jednou poprvé.

Dále se můžeme setkat s chybným tvrzením, že není dobře děti neustále chovat. Mohly by se tak rozmazlit a objetí se pak dožadovat pláčem. I toto záleží na intuici. Pokud se chcete s dítětem pomazlit, udělejte to a netrvejte tvrdošíjně na tom, co říkají babské rady.

Vše zvládnete!

A pokud máte někdy pocit, že danou situaci nezvládáte, mějte na paměti, že takových jako vy, jsou miliony a většina z nich to vždycky zvládla. Sledujte například zmíněný deník Marty Jandové, kde uvidíte, že vaše patálie s miminkem nejsou nijak zvláštní.