Jak snadno připravit MatchaTea na zahřátí? Zasoutěžte si o novinku Matcha Tea Charger

Cestovní balení nejen na cesty

Rádi cestujete a nechcete přijít o požitek z pití čerstvě připraveného čaje Matcha? Pak je ideální zvolit Matcha Charger. Jedná se o tubus, který obsahuje šejkr o objemu 0,7 litru a 15 dvougramových sáčků lahodného MatchaTea. Nástroj na přípravu i ingredience jsou tak nově k dispozici přímo v kompaktním cestovním balení.

Uspěchaná doba si žádá jinou přípravu, která ale neznehodnotí samotný čaj. „Nabízíme plastové šejkry se sítkem, které ve výsledku funguje podobně jako tradiční chasen – nápoj šetrně promíchá a napění,“ říká Petr Patočka. „Letos jsme rozšířili nabídku o tubus Charger, který kromě šejkru v několika nových barvách obsahuje i 15 dvougramových balení čaje. Je to ideální pro začátečníky nebo jako originální dárek,“ dodává. Výhoda dobře uzavíratelného šejkru je i možnost připravit si nápoj s sebou do práce nebo na výlet.

Rituál při přípravě čaje

Čajové rituály jsou nejen v Japonsku dlouholetou součástí slavnostních událostí. Příprava čaje rozhodně nespočívá v zalití pytlíčku s levnými drcenými lístky nebo rozmíchání instantního nápoje ve sklenici. Ty opravdu tradiční a významné rituály mají přesně předepsaná pravidla a čaj Matcha je během nich jedním z nejčastěji používaných čajů. Ovšem není potřeba se neznámých tradic bát, Matchu si může vychutnat úplně kdokoli.

„Snažíme se Matchu více přiblížit evropskému pojetí pití čaje. Pro tradiční přípravu je potřeba miska a bambusová metlička chasen, která vytvoří příjemnou chuť i jemnou pěnu,“ vysvětluje Petr Patočka ze společnosti Čajová květina, s.r.o., která je největším českým dodavatelem čaje Matcha v BIO kvalitě.

Pojďte s námi soutěžit

Máme pro vás připravené tři balíčky Matcha Charger. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Kde najdete kamenný Matcha Point?

  1. V pražských Holešovicích na ulici Osadní
  2. V Luhačovicích ve Zlínském kraji
  3. V Harrachově v Krkonoších

Správné odpovědi zasílejte do 14. října 2016 na adresu soutez@npmedia.cz s označením MATCHA. Výherci budou kontaktování e-mailem.

Nápovědu hledejte na www.matchatea.cz