Letní dovolená je velkým náporem pro imunitní systém

Šetřete se

Někdy může být toho dobrodružství až příliš. Namáhavé cestování, pobyt v cizím prostředí, zvýšená tělesná zátěž – to všechno je velkým náporem pro imunitní systém a oslabuje jej. Stejně tak ho oslabuje delší pobyt ve studené vodě nebo změny teplot při přesunu mezi venkovní výhní a silně nastavenou klimatizací. Přestože jsou noci tropické, nemusí být všechny vlahé. Například konzumace alkoholu a párty končící nad ránem dá organismu pěkně zabrat. Při takto zkoušené imunitě se nelze divit, že ve chvílích volna a zdánlivé pohody sklátí organismus angína, chřipka nebo zánět nosohltanu. A to i navzdory silnému imunitnímu systému, který nezklamal po celý pracovní rok.

Zajímavost: Víte, že v létě je potřeba na zchlazení vlažná teplota vody a ne ledová? Když máte teplotu vody v koupeli pod 20 stupňů, tak tělo musí naložit spoustu energie, aby tělesnou teplotu vrátilo opět do rovnováhy.

Konzumujte nejen vitamíny, ale hlavně enzymy

Je proto důležité posilovat obranyschopnost organismu nejen otužováním, vitamíny, čerstvým ovocem a zdravou životosprávou, ale zejména enzymy. Právě ty totiž řídí naši imunitu. Také proto se hodí mít je s sebou na cestách. V podobě léku Wobenzym jsou dobré nejen pro posílení oslabené imunity, ale i pro prokazatelné zkrácení průběhu nemocí, díky enzymoterapeutickým účinkům. Při léčbě antibiotiky navíc enzymy podporují průnik do tkání a zvyšují jejich účinek, v rekonvalescenci pak působí jako přírodní obrana proti případné recidivě.

Důležitá je i prevence

Přibalte si s sebou cestovní balení léku Wobenzym, který vám případně pomůže zrychlit a usnadnit průběh nechtěné infekce včetně mykózy, zbavit se otoků, výrazně zkrátit dobu léčení po úrazech, operacích a dokonce i při popáleninách různého stupně, mj. i po přehnaném opalování. Máte-li ještě před dovolenou čas, vyplatí se posílit.