Nadměrné pocení lze jednou provždy zkrotit

Je důležité si uvědomit, že pocení je normální fyziologický jev. Řešit by se měl až tehdy, kdy dochází k nadměrné produkci potu. Ideální metodou je v tomto případě liposukce, částečné odsátí potních žláz pomocí přístroje Body jet. Pocení není zcela odstraněno, ale účinně sníženo.

„Ač zní tato metoda drasticky, jedná se pouze o miniinvazivní řešení tohoto rozšířeného problému. Malou liposukcí se odsají potní žlázy, malé množství se ponechá. Zákrok je to krátký, provádí se v lokální anestezii. Jsou pouze mírná omezení a to první den odpočívat, týden nenavštěvovat saunu a veřejný bazén, 14 dní nepoužívat deodorant a týden výrazně nezatěžovat paže. Ke sportu se lze vrátit právě za týden. Co do bolestivosti je to na úrovni natažených svalů,“ vysvětluje primář MUDr. Petr Jan Vašek, plastický chirurg z FORMÉ clinic.

Liposukce potních žláz je bezbolestná a dobře se toleruje. Nahrazuje do nedávna používaný laser a její největší výhodou je trvalé odstranění nadměrného pocení na rozdíl od botoxových injekcí, které jsou výrazně dražší a bolestivé. Odsátí žláz Body jet technologií je nejefektivnější ze všech metod. Výsledky jsou individuální, ale lze očekávat minimálně 50% zlepšení.

Po zákroku může dojít k malým otokům, které rychle ustoupí. Dva dny po liposukci potních žláz je možný návrat do běžného života pouze s omezením fyzické zátěže.

www.formeclinic­.cz