Nezkreslený pohled na svět

Celoživotní kompletní péče o zrak a s ní související nabídka profesionálních služeb poskytovaných vysokoškolsky vzdělanými optometristy, to je filosofie značky Oční optik Žilka. Její majitel, Blahoslav Žilka, díky využívání kombinace znalostí fyziognomie, image, řemesla a neustálého vzdělávání může zákazníkům nabídnout plnohodnotný a ucelený systém péče, který pomáhá řešit konkrétní vady zraku. Od počáteční refrakční diagnostiky na přístroji renomované firmy Carl Zeiss až po výrobu brýlových čoček vsazených do obrub z kolekcí předních světových značek.

Svěřte se do péče odborníků

Pouze přesná měření a posuzování jednotlivých výstupů z nich umožňují spontánní a pohodlné vidění na všechny vzdálenosti. Základem dobrého vidění je intenzivní a komplexní vyšetření zrakových funkcí prováděné optometristou, jenž na základě měření odborně diagnostikuje zrakové potíže a doporučí nejefektivnější řešení, navrhne vhodné brýle nebo kontaktní čočky, naučí klienta danou korekční pomůcku správně používat a případně určí další postup.

Jako zkušený odborník vidí Blahoslav Žilka problémy, které tento obor zatěžují. „Je zarážející, že v některých očních optikách jsou zaměstnaní prodavači bez patřičného odborného vzdělání. Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný specialista v oboru oční optiky a optometrie. Je oprávněn vyšetřovat zrakové vady, aplikovat kontaktní čočky, poskytovat preventivní péči o zrakové vady a samozřejmě poskytuje odborné poradenství. Ke své činnosti musí být akreditován ministerstvem zdravotnictví.“

Preventivní péče o zrak by se měla stát samozřejmostí pro každého z nás.

více na http://optik-zilka.cz/