Podpořením činnosti lymfy se vyvarujete zánětům kůže

Na přecitlivělost kůže trpí hlavně děti

Konkrétně atopický ekzém patří k běžně rozšířeným chronickým civilizačním chorobám v průmyslově vyspělých zemích západního světa. Ve stále narůstající míře postihuje děti. Udává se, že ve vyspělých zemích jím trpí až 20 % dětské populace, přičemž u řady malých pacientů přetrvávají potíže do dospělého věku.

Atopický člověk má přecitlivělou kůži a sliznice, jež jsou snadno drážděny vnějšími mechanickými podněty, toxiny, chemickými látkami apod. V reakci na toto dráždění v organismu nastane zánětlivá imunitní reakce – k typickým průvodním příznakům patří otok, svědění, nadměrná tvorba hlenu či zarudnutí pokožky. Zánětlivé kožní ekzémy mohou být alergického i jiného původu. Na vině může být infekce či autoimunitní porucha, jako je tomu například v případě lupénky.

Lymfa pomáhá obnovovat přirozenou ochrannou bariéru kůže

Všechny záněty kůže spojuje společný prvek – poškození buněk a nedostatečná produkce proteinů, lipidů a dalších potřebných látek jako urea a kyselina mléčná. V důsledku toho je porušena kožní bariéra tvořená z lipidů, která organismus chrání před průnikem toxických látek z vnějšího prostředí. Aby se obnovila narušená přirozená obranyschopnost kůže, je nutné podpořit činnost lymfatického systému, který z ní jako jediný dokáže odstranit toxiny. Díky lymfě se toxiny dostanou do jater a ledvin, orgánů na vylučování odpadních látek, a mohou být dále sprovozeny z těla ven. S procesem zbavování se toxinů významně pomáhají i speciální bylinné přípravky.

Co je Kozinec?

„Čistě přírodní preparát Joalis Lymfatex obsahuje komplex rostlinných výluhů, který se používá při odstraňování infekčních ložisek z lymfatického systému. Je zpracován moderními technologiemi, optimalizujícími jeho účinnost. Kozinec, jedna ze složek, příznivě působí na přirozenou obranyschopnost, podporuje imunitu a prospívá i ledvinám,“ říká Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce přírodních detoxikačních preparátů Joalis. Zdůrazňuje, že při chronických onemocnění kůže by mělo být prioritou obnovit a zefektivnit činnost lymfy, aby byla posílena lipidová bariéra kůže a její schopnost bránit průchodu cizorodých látek.

Chronické kožní záněty jako genetická vada?

Člověk může mít k hypersenzitivitě kůže vrozené předpoklady, ovšem stále se zvyšující počet nových pacientů ukazuje, že na vině jsou i jiné příčiny. Nejčastější z nich je toxická zátěž organismu. Mezi zdroje toxinů patří samotná existence lidstva, životní prostředí, strava i konkurenční živé organismy. Poruchy imunitních a vylučovacích mechanismů mají za následek sníženou schopnost organismu bránit se těmto cizorodým látkám a vylučovat je z těla ven přirozeným způsobem. Klasická léčba má své výhody, stejně tak i limity, a to právě tam, kde je potřeba přistupovat k lidskému organismu celostně a nahlížet zdravotní problém z pohledu jednoty psychiky i fyzična.