Převezměte kontrolu nad svým zdravím. Právě teď je ten správný čas

Že často létáme v jednom kole a občas večer netušíme, co jsme dělali ráno? Kdo z nás by to neznal. To, na co bychom ale určitě zapomínat neměli, jsme my sami, naše zdraví a spokojenost. Online program Index zdraví nám v tom pomůže. „Index zdraví je prospěšný nástroj. Pomocník, který přispěje k odhalení zlozvyků a pomůže s jejich překonáním. Zjednodušuje přirozené akceptování základních pravidel zdravého životního stylu, neboť dobrý plán usnadní postupné změny,“ komentuje specialistka na klinickou výživu MUDr. Zuzana Kala Grofová, s jejímž přispěním a ve spolupráci s dalšími předními českými odborníky program vznikl.

Když se chcete dostat do formy

Stačí kliknout na Index-zdravi.cz a vyplnit krátký dotazník skládající se z několika okruhů. Čekají na vás otázky týkající se důležitosti pohybu v životě, výživy, ale i zlozvyků, kterým tak rádi podléháme. Po jeho vyplnění se ihned dozvíte výsledky včetně hodnoty právě vašeho Indexu zdraví – což je číslo (0–100), které odráží váš zdravotní stav. Nechybí ani aktuální hodnota BMI, informace o denním doporučeném množství tekutin atd., to vše samozřejmě s přihlédnutím k váze, výšce i věku. Dozvíte se také, co vašemu tělu v jídelníčku chybí a co naopak přebývá. Index zdraví prozradí, jestli si dopřáváte správné množství pohybu, a zároveň poradí, jak některé nedostatky napravit. Že váš Index zdraví není hned napoprvé 100? Nevadí, máte přeci možnost se zlepšovat a není to nic složitého.

Chce to mít plán

Vyhodnocením úvodního testu nic nekončí. Index zdraví je tu proto, aby byl parťákem každému, kdo chce své zdraví podpořit a cítit se spokojený ve svém těle i životě. Po vyplnění testu se stačí zdarma zaregistrovat a na základě výsledků z předešlého dotazníku obdržíte osobní 4týdenní plán zdravého života. Najdete v něm rady a tipy, které vaše zdraví ocení. Na výsledky vašich testů i plány se můžete kdykoli podívat na svém profilu. Pravidelně si pak můžete dotazník vyplňovat a sledovat své pokroky. Budete-li se rad a tipů držet, výsledky se brzy dostaví.

Poznejte svůj Index zdraví

Návod ke zdraví není na předpis, je to jen na každém z nás. Vítanou informací pro každého s nabitým programem je, že stačí opravdu málo k vykročení směrem k pevnějšímu zdraví a celkové pohodě včetně té psychické. Užívejte si své zdraví a udržte si ho na celý život. Více na: index-zdravi.cz