Soutěžte s námi a podpořte v létě své zažívání

Hořké byliny známé i neznámé

Mezi hořkými bylinami je řada těch, které mají příznivý vliv na správné trávení. Patří k nim například populární smetanka lékařská, heřmánek, fenykl, řebříček či zázvor, který navíc podporuje udržení zdravé hladiny cukru v krvi a má příznivý vliv na přirozenou obranyschopnost organismu. Z méně známých bylin stojí jistě za zmínku hořec, vachta trojlistá, kardamom nebo artyčok podporující rovněž normální funkci jater a střev a přispívající k pročištění organismu či kontrole tělesné hmotnosti. Zapomenout bychom neměli ani stále oblíbenější kurkumu, která na náš organismus blahodárně působí hned v několika oblastech. Příznivý vliv má například na normální trávení a činnost jater, ale také na správnou činnost kardio-vaskulárního a dýchacího systému i nervové soustavy. Podporuje i imunitní systém a normální stav kloubů, kostí či pokožky. Kombinaci těchto bylin obsahuje tekutý doplněk stravy Salus Floradix Gallexier, na který se mohou těšit tři výherci naší soutěže.

Letní železné zásoby

Součástí balíčku je také tekutý doplněk stravy Salus Floradix Železo+, který obsahuje dobře vstřebatelnou organickou formu železa, a navíc řadu dalších látek, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Jsou jimi vitamíny B2, B6, B12 a také vitamín C, který zároveň podporuje vstřebávání železa. Přípravek s obsahem přírodních látek nabízí také výtažky z byliny, k nimž patří kopřiva, fenykl nebo hnědé mořské řasy, a ovocné šťávy například z hrušky, hroznového vína, černého rybízu nebo ostružiny. A proč je vlastně železo pro náš organismus důležité? Jedná se o stopový prvek, který je součástí červeného krevního barviva, tzv. hemoglobinu, a přispívá k normální tvorbě červených krvinek přenášejících v našem těle kyslík. Železo, které podporuje také normální funkci imunitního systému a přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím, si naše tělo neumí vytvořit. Proto jej potřebuje přijímat – soustavně, ve správném množství a ve vhodné formě. Ideálním zdrojem železa je přitom pestrá a vyvážená strava.

Doplňky stravy nenahrazují pestrou a vyváženou stravu.

Soutěžte s námi o letní balíček doplňků stravy Salus

Soutěžní otázka:

Doplněk stravy Salus Floradix Gallexier obsahuje vodný extrakt z:

a) Kari koření

b) Kurkumy

c) Koriandru

Správnou odpověď najdete ZDE.

Správnou odpověď zašlete do 20.7.2018 na adresu soutez@npmedia.cz a do předmětu uveďte Salus. Tři z vás vyhrají balíček obsahující doplňky stravy Salus Floradix Železo+ (250 ml) a Salus Floradix Gallexier (250 ml).