Vše o zdravém životním stylu. Vezměte celou rodinu a vyrazte na Festival Evolution

Stejně jako podzimní ročník, je z velké části i ten březnový zaměřen na nabídku pro rodiny s dětmi. Jak už to festivalech chodí, těšit se můžete na nejen „žhavé“ novinky, ale také na mnoho ochutnávek a speciální veletržní slevy. A pozadu nezůstane ani programová nabídka, ve které se představí více než 150 účinkujících.

Chybět nebude velký výběr přírodní kosmetiky i praktických ekologických výrobků pro údržbu domácnosti. A stranou nezůstanou ani novinky z oblasti výchovy a osobního rozvoje nebo témata, která vám umožní nahlédnout do sfér mimo každodenní realitu.

Rodiče i děti si zde přijdou na své

Pokud máte doma malé děti a přemýšlíte, zda na festival vzít i potomka, tak neváhejte. Pro ty nejmenší od dvou let zde bude k dispozici dětský koutek Rossmánek s hlídáním. Využít zde můžete nejen hlídání, ale v klidu si zde můžete dítko také nakojit. Součástí koutku bude také tvůrčí dílnička, ve které si mohou děti s vaší pomocí vyrobit výrobky z recyklovaných materiálů a chybět nebude ani zábavný eko program pro děti. Starší děti můžete doprovodit na některý z workshopů, jako například malování barevným pískem nebo minikurzy zdravého vaření a mnohé další.

Zatímco vaše děti se zabaví na některém z programů, vy můžete zajít na přednášky z nejrůznějších oblastí. Zakladatelka a nyní předsedkyně spolku ROZALIO Martina Suchánková zde například vystoupí s přednáškou na téma Systém povinného očkování v ČR. Na přednášce se dozvíte, proti jakým nemocem je u nás očkování povinné a jaký je aktuální očkovací kalendář.

Dále se zde pod vedením instruktorek mezinárodní Asociace Masáží kojenců IAIM můžete seznámit s masážními technikami pro nejmenší. Dozvíte se také, jak baby masáže podporují citovou vazbu a intuitivní napojení mezi maminkou a děťátkem.

Rodič jako pozitivní kouč

Zajímá vás, jak můžete jako rodič podporovat talent a silné stránky svého potomka? Přednáška Jana Mühlfieta a Kateřiny Novotné vám přiblíží, jak pomocí nejnovějších poznatků pozitivní psychologie efektivně koučovat a mentorovat děti, aby byly ve svých životech nejen úspěšné, ale také šťastné.

Na festivalu si můžete s vašimi potomky vyzkoušet netradiční sčítání, odčítání, násobení a dělení MateMagiku neboli matematiku pro pravou hemisféru. Pokud vás zajímá, jak vypadá výuka na alternativních školách, nenechte si ujít přednášku Pavla Kraemera Jakou školu vybrat pro své dítě? Inspirativní bude rovněž přednáška Moniky Van den Berg a Zuzany Krejčí s názvem Všímavý rodič.

Zdravá výživa i cvičení posilující mysl a tělo

Na Festivalu Evolution najdete největší přehlídku certifikovaných BIO potravin, které budou situovány ve Střední hale Průmyslového paláce. V Pravém křídle najdete vše spojené se zdravím a také food zónu s bohatým výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin. Levé křídlo se zaplní vystavovateli s ekologickými produkty a službami, budou tu také stánky zaměřenou na osobní rozvoj a chybět zde nebude ani alternativa.

Sál v Pravém křídle se zaměří na zdraví – můžete se těšit na přednášky o zdravé výživě, detoxu, různých stravovacích stylech i kvalitních potravinách, nebo o přírodní kosmetice. V Levém křídle najdete zase čtyři sály, ve kterých se průběžně vystřídají přednášející s různými tématy – od těch, které budou zajímat nastávající i stávající rodiče, lidi, kteří řeší své vztahy, i ty, kteří hledají, jak se ve svém životě posunout dál.

Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, cvičení Osho divine healing, tantra pro ženy Mohedžodáro nebo třeba bollywoodský tanec či tibetské lidové tance.

Zážitků bude na Festivalu Evolution ovšem mnohem více, proto je nejlepší zažít jeho atmosféru na vlastní kůži. Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.evolution.cz.