Květnové svátky lákají Čechy k dovolené

Již tradičně stoupá nárůst prodeje zájezdů, ale i samostatných letenek na první dva květnové týdny. Kromě klasických letních dovolených nabízejí státní svátky připadající na úterý 1. a 8. května příjemný doplněk pro stále oblíbenější kratší pobyty v průběhu roku.

Na jaře je nejoblíbenější Egypt

Někteří z nich využívají obou víkendů k prodlouženému pobytu u moře. Dle Václava Nekvapila z CK Blue Style „první dva květnové týdny míří nejvíce lidí do Egypta, který v těchto dnech nabízí své příjemné klimatické podmínky i teplotu moře. Hned v závěsu se nejvíce dovolených v tomto termínu bude realizovat ve Spojených arabských emirátech.“ V Egyptě jsou nejpopulárnější destinace Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Příznivé podmínky nabízí ale i Turecko, Řecko či Kanárské ostrovy.

Zájem o jarní dovolené stoupá

„Prodloužené víkendy nahrávají také stále vyhledávaným eurovíkendům do nejrůznějších evropských měst,“ uvádí Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz a doplňuje: „Na prvních pozicích se letos umisťují metropole, jako je Paříž a Řím. Dále TOP 5 doplňuje Kodaň, Barcelona a Lisabon. Květnové svátky však lákají i k návštěvě vzdálenějších destinací, příkladem je i New York.“ Průměrná cena nakoupené letenky v dubnu se pohybuje do devíti tisíc korun. Zájem Čechů cestovat dokazují i celkové prodeje agentur specializovaných na prodeje letenek v porovnání s loňským rokem, kde za první tři měsíce letošního roku došlo v průměru k 11procentnímu nárůstu.

Za odpočinkem nemusíte jezdit daleko

Lidé také rádi vyráží do bližších destinací, jako je Slovensko a Maďarsko, a to zejména kvůli oblíbeným termálním lázním a turistice. Na okraji zájmu nezůstává ani tuzemsko, kde dominují pobyty na horách a wellness pobyty.