Mladí chtějí vlastní bydlení

Současným trendem u mladých lidí, je vlastnit svůj byt

Většina mladých lidí, když se odstěhují od svých rodičů a prošli obdobím startovacího bydlení, často společně se svými přáteli, kdy bydlí v pronajatém bytě, dochází k závěru, že již nechtějí platit předražené pronájmy, ale raději chtějí investovat do vlastního bydlení. Většinou volí moderní bydlení v novostavbách, typu rezidenčního projektu byty Malý háj ve Šterboholích. Klienti do 30 let tvoří čtvrtinu všech žadatelů o hypotéku. A to není vše, jelikož je minimální věk pro získání hypotéky 18 let a žadatelé o hypotéku potřebují mít i jistou pracovní historii, 6 % z klientů do 30 let si přibírají do úvěru i své rodiče. Je také zajímavé, že mimopražští žádají dle statistik o hypotéku mnohem dříve než samotní Pražané.

Co musí mladí lidé splnit, aby dostali hypotéku?

Kromě minimálního věku 18 let musí prokázat žadatelé o hypotéku stabilní příjem a také našetřit minimálně 10 % nebo ještě lépe 20 % z celkové částky hypotéky. Od října 2018 bude situace s hypotékami ještě složitější, protože na doporučení České národní banky by výše hypotéky neměla překročit devítinásobek ročního čistého příjmu žadatele a splátky by měly tvořit maximálně 45 % měsíčního čistého příjmu. Další komplikací, která navyšuje částku, je i daň z nemovitosti. Tuto daň ve výši 4 % z hodnoty nemovitosti musí nově uhradit kupující a tato částka není zahrnuta do samotné hypotéky.

Rezidenční projekt Malý háj nabízí moderní bydlení pro mladé rodiny.

Rezidenční projekt Malý háj nabízí moderní bydlení pro mladé rodiny.

Jaké byty vyhledávají mladí lidé?

Ač je obecně v Praze nedostatek bytů. Prodej bytů v Praze díky aktivitám developerů, kteří průběžně staví nové byty, funguje. Nejžádanějšími byty v Praze, jež preferuje mladá generace, jsou byty 2+kk a tyto byty jsou na prodej již od 3,5 milionu.

Žadatelé o hypotéku mají ještě další možnost. Mohou si požádat o hypotéku přímo, a to pomocí developera, u kterého svůj nový byt kupují. Stačí, když budou kontaktovat finanční poradce společnosti FINEP a sjednají si nezávaznou schůzku, která je samozřejmě zdarma.

V nabídce společnosti FINEP najdete i kvalitní byty na Praze 5 – Britská čtvrť.

V nabídce společnosti FINEP najdete i kvalitní byty na Praze 5 – Britská čtvrť.