Nadčasové doplňky aneb jsou diamanty věčné?

My, normální smrtelnice, volíme spíše oblečení klasické, výstřední prvky v našich očích patří spíš na party celebrit a červený koberec.

Z módních mol do skříně?

Ač dokážeme zpravidla odolat nejnovějším výstřelkům z New Yorku i Paříže, podléháme barevným variacím a stylům. A podle nás si žádá nový šatník i nové doplňky. Velice rády si kupujeme nové boty, nové opasky, nové šály a šátky, novou bižuterii i šperky. Skoro si neuvědomujeme, že přestože nám šperkovnice přetéká moderními kousky, stejně kromě stříbrného prstýnku s drobounkým diamantem po babičce nebo jemné propracované brože, která se v rodině dědí z generace na generaci, nosíme jen pár ozdob. Ostatní párkrát zkombinujeme s trendy šaty a halenkou, ale pak je necháme upadnout v zapomnění.

Klasické stálice vs. výkřiky módy

Schválně nahlédněte do své krabičky s blyštivými poklady a popřemýšlejte, které šperky nosíte nejčastěji zlatých peckových náušnicích Vytáhnete velké trendy kruhy ze stříbra a dřeva, nebo spíše sáhnete po ozvláštněných diamanty, které jste dostala k osmnáctinám, maturitě či promoci? Jen se znovu podívejte, kde který klenot leží. Decentní zlaté náušnice s půvabnými kameny budou navrchu, protože nejenže mohou být z bílého, žlutého nebo růžového drahocenného kovu, ale spíše proto, že se jejich jednoduchost snadno ladí a jejich nadčasová elegance oslní i za deset či padesát let. Podobně to asi bude i s jemným zlatým nebo stříbrným řetízkem s přívěskem, který upřednostníte před koženým obojkem s ocelovými cvočky, a se zásnubním a snubním prstenem, jež si navléknete spíše než obrovský kousek z růžového plastu, který vám překryje celý kloub prstu.

Trendy drahokam vs. věčný svit diamantu

Stejně jako barvy, materiály a střihy i drahé kameny podléhají módním trendům. Jeden rok se hřeje na výsluní růžový safír a zelený smaragd, další sezónu se do popředí dere ohnivě rudý rubín a zářivě žlutý citrín. Jeden drahokam se hodí pro zrozence v Býku, jiný pro všechny, kdo přišli na svět v lednu. Jediný kámen, který mezi všemi topazy, turmalíny, tanzanity, jantary a olivíny univerza vyniká a nenechá se jimi zahanbit, je diamant. Pokud vlastníte šperk, jehož krásu podtrhává právě diamant, věřte, že ve šperkovnici skrýváte opravdu jedinečný skvost. Náušnice, náramek, prsten, medailon či náhrdelník s diamantem budete milovat a nosit vy, vaše dcera i vaše vnučka s radostí a hrdostí jak k obyčejným outfitům, které klenot rozzáří, tak i ke slavnostním róbám, jejichž nádheru vkusný šperk nezastíní, ale pouze dokonale zvýrazní.

Obdivujte módní trendy, hrajte si s odstíny i designy, ale věřte, že když budete hledat vhodnou ozdobu, zajisté sáhnete po šperku s diamantem. Slovy klasika: diamanty jsou skutečně věčné!