Nepropadejte stresu z vánočních nákupů, vybírejte dárky důmyslně

Dárky pro ženu

Rádi bychom vám předali ultimátní tip na dárek, samozřejmě ale záleží na tom, jestli plánujete obdarovat přítelkyni, kamarádku, babičku nebo mamku. Jedno je každopádně jisté – naslouchejte druhým a dárek personalizujte­. Jak?

Babička většinou nepotřebuje novou formu na pečení. Pořiďte dárek, který bude skutečně pro ni. Zařiďte, aby měla vzpomínky na dosah pomocí fotoknihy, fotoobrazu nebo jí věnujte kalendář s vlastními fotkami. Nemusíte mít v zásobě desítky snímků od profesionálního fotografa, stačí pár kliknutí a hned objevíte weby, které vám pomohou kvalitně vyvolat i fotky z Instagramu.

Dále přemýšlejte, co jí chybí právě v tomto období – teplá šála nebo třeba rukavice? Pokud chcete opravdu investovat, pořiďte vlněný kabát nebo péřovou bundu, která zahřeje i největší zmrzlíky. Vzpomeňte si na barvu babiččiných bot a doplňky či bundu vybírejte tak, aby ladily.

Podobně uvažujte i u dalších žen vašeho života. Zážitky nikdy nevyjdou z módy a nezáleží na tom, jestli vybíráte dárek mamce nebo partnerce. Kadeřnici si zařídí sama, společným zážitkem ji ale vždy překvapíte. Mamince přece čas s dětmi nic nevynahradí. Naplánujte víkendový wellness pobyt, výlet na oblíbené místo nebo najděte kurz, který zajímá i vás a absolvujte jej společně. Nemusíte ani chodit po nákupech, voucher seženete online a společně ho využijete, jakmile to aktuální situace dovolí.

Podobně přemýšlejte i v případě partnerky. Láká ji výlet do přírody, nocování ve stanu nebo si radši prohlédne historické památky a večer posedí u dobré večeře? Naslouchejte a vyberte zážitek přímo pro ni.

Zkrátka, mějte oči otevřené. Občas stačí jen letmá zmínka a hned máte několik tipů na dárek (nejen) pod stromeček.

Dárky pro muže

U pánů je to podobné a nezáleží na tom, jestli obdarovává žena nebo muž, upřímná radost toho druhého potěší přece každého z nás.

Než se pustíte do vybírání, zohledněte zájmy a věk. Máte tátu kutila? Aku vrtačku už asi má, ale skočte za ním do dílny a povídejte si. Zeptejte se, na čem aktuálně pracuje a třeba zrovna zmíní konkrétní nástroj, který mu chybí k dokončení projektu.

Muži se chtějí také líbit bez ohledu na to, jestli jde o tátu, dědu, syna nebo přítele. Často ale tápou. Diskutujte o oblíbených barvách a celkovém stylu. Snadněji pak vyberete doplňky, jako jsou hodinky nebo třeba parfém.

Žije muž blízký vašemu srdci aktivně? Kvalitním termoprádlem nic nezkazíte, hodí se pro mnoho sportů. Myslete i na úplně nejspodnější vrstvu, tedy na kvalitní ponožky a trenýrky. Není přece nic horšího, když šlapete do kopce a dře vás nevhodné oblečení.

Co si z toho vzít?

Často hledáme složitosti tam, kde nejsou. Někdy stačí jen naslouchat a zjišťovat, o co se naši nejbližší skutečně zajímají. Tak hodně štěstí s výběrem!

Autor článku: Pavla Melenová